2.ATAŞEHİR KİTAP ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

2.ATAŞEHİR KİTAP ŞENLİĞİ BAŞLIYOR
Bu haber 06 Eki 2017 Cum 16:51 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Okuma alışkanlığını arttırmayı hedefleyen Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ikinci kez Ataşehir Kitap Şenliği düzenleyecek. “Çınarın Gölgesinde” projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan şenlik, 9-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Ataşehir’de bu yıl da öğrencileri ve kitapseverleri büyük bir şenlik bekliyor. Geçtiğimiz yıl Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı Kitap Şenliği bu yıl da devam edecek. 9-22 Ekim tarihleri arasında başlayacak olan kitap şenliğinde yazarların yanı sıra birçok konferans düzenlenecek, tiyatro oyunu sergilenecek. Geçtiğimiz yıl seksen bin kişinin ziyarette bulunduğu kitap şenliğinde bu yıl katılımcı sayısının daha da artması bekleniyor.

“AMACIMIZ OKUMA ALIŞKANLIĞINI ARTTIRMAK”

Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yanındaki alanda gerçekleştirilecek Ataşehir Kitap Şenliği ve Çınarın Gölgesinde projesiyle ilgili Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican açıklamalarda bulundu. Ataşehir’de göreve geldiği günden beri en büyük hayalinin bu etkinlik olduğunu ifade eden Bilican, Çınarın Gölgesinde projesinin iki ayağı olduğunu belirtti. Bilican, “Bu projenin birinci ayağı ‘okuma odaklı’ diğeriyse ‘değerler eğitimidir.’ Çınarın Gölgesi çatısı altında birleştirdiğimiz projenin asıl amacı okuma alışkanlığını yaygınlaştırmaktır ve bu konuda farkındalık yaratmaktır. Biz Oku-yorum projesiyle çocuklarımıza dönüşümlü olarak günde bir saat kitap okutuyoruz. İlk okumalarımıza yüz temel eserle başladık. Daha sonraki süreçlerde öğretmenlerimizin önerilerini de dikkate alarak bunu sürdürdük. Bu projeyle okuma oranında büyük bir aşama kaydettik.”

 

“SINAV İÇİN DEĞİL HAYAT İÇİN OKUMAK”

Öğrencileri sınav için değil hayat için okumaya yönlendirdiklerini vurgulayan Bilican, “Bu projeyle ayağımız Anadolu’da gözümüz dünyada olacak. Asıl amacımız öğrencilerdeki okuma alışkanlığını ileri seviyeye taşımak. TEOG’un kaldırılmasındaki amaç da bu zaten, öğrencileri sınav stresinden kurtarmak. Biz de bu projeyle bunu bir nevi gerçekleştirmiş oluyoruz. ”

 

İMZA GÜNLERİ, KONFERANSLAR, TİYATRO…

9 Ekim’de başlayacak olan Kitap Şenliği hakkında da bilgi veren Bilican, kurulacak olan alanı hafta içi öğrencilerin hafta sonu da vatandaşların ziyaret edeceğini belirtti. Yüzden fazla yazarla imza günlerinin düzenleneceğine değinen Bilican, etkinlik kapsamında tiyatrocuların Barış Manço ve Aziz Sancar’ı canlandıracaklarını dile getirdi. Şenliğe katılacak olan minik öğrencilere masal da okunacağını ifade eden Bilican, şenlik boyunca katılımcıları birçok sürprizin beklediğini söyledi.

Etiketler
Paylaş:
"2.ATAŞEHİR KİTAP ŞENLİĞİ BAŞLIYOR" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Gürsel Sarımaden: “Türkülerle kalın türkülerle yaşayın”
2009’da kurulan ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapan  Anadolu Avrupa...
            E-SPOR MERKEZİ: AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM PROJESİ
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim öncesinde Ak Parti Ataşehir  ilçe teşkilatı...
  ARTIK ATAŞEHİR’iN  DE “PEMBEGÜL”Ü VAR
Ataşehir ‘in  Küçükbakkalköy Mahallesi’nde  menüsünde dünya mutfağından, kahvaltıya, kurabiyelerden, pastalara,...
                   SPORA ENGEL YOK
Ataşehir Belediyesi engelli bireylere yönelik yaz spor okulları başlatıyor. Engellli...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Ara