giresun (102)

GİRESUNLULAR MEMLEKET HAVALARIYLA COŞTU

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Memleket Havaları” etkinlikleri Giresun ile devam etti. Ataşehir’de yaşayan farklı illere mensup vatandaşların bir araya gelmesini ve kaynaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen Memleket Havaları etkinliklerinin dördüncüsü Kayışdağı 80.Yıl Cumhuriyet Parkı’nda bulunan toprak sahada yapıldı.

Nurettin Bay ve İbrahim Can’ın sahne aldığı konsere Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, belediye başkan yardımcıları, Ataşehir Giresunlular Derneği Başkanı Gürbüz Ekinci, Giresun ve ilçelerinin dernek başkanları, Ataşehir Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Ekrem Köse ile sadece Ataşehir’de değil, İstanbul’un çeşitli ilçelerinde yaşayan Giresunlular katıldı.

Konser öncesi Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, başta Ataşehir Giresunlular Derneği Başkanı Gürbüz Ekinci olmak üzere bütün dernek başkanlarını sahneye alarak halkı selamladı.

Ataşehir Giresunlular Derneği Başkanı Gürbüz Ekinci yaptığı konuşmada bir araya gelmelerini sağlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye teşekkür ettiğini belirterek “Amacımız Giresunlular arasındaki birlik ve beraberliği arttırmak; horonlarıyla, türküleriyle hoşça vakit geçirmelerini sağlamaktır. İhtiyaç sahibi hemşerilerimize gerekli her türlü desteği vermeye çalışıyoruz” dedi. Ekinci, Mart 2014’de yapılacak yerel seçimlerinde Giresunlular olarak işbirliği yapmaları halinde siyasi partilerin adaylarını seçilecek yerlere yerleştirebileceklerini ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti: “Birliktelik gücümüz ne kadar büyük olursa, siyasi partiler de bize o derece olumlu yaklaşırlar. Bir şeylerin olması için tek şart var, o da birlik ve beraberliktir. Belediye Başkanımız Battal İlgezdi bize dernek yeri sözü vermişti. Başkanımız verdiği sözü tuttu. Battal İlgezdi ve ekibine de teşekkür ederiz.”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de alanı dolduran Giresunlulara seslendi. İlgezdi, anlayışlarının temelinde insan olduğunu, hangi memleketten olduğunun önemli olmadığına vurgu yaparak “Hangi siyasi görüşten olursa olsun benim için herkes birdir” diye konuştu. İlgezdi, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Muhterem Memiş’i de yanına alarak “Dostumuzla 4,5 yıldır birlikte çalışıyoruz. AK Parti’den Ataşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı… Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından etkinliğe katılarak destek sağlayan Nurettin Bay ile İbrahim Can’a teşekkür plaketi ve çiçek armağan edildi.

İstanbul’un farklı bölgelerinden gelen Giresun yöresine ait dernekler de, bu etkinlikle Giresunluları bir araya getirdikleri için Başkan Battal İlgezdi’ye plaketler ve çeşitli hediyeler sundular.

giresun (22)

giresun (84)

 giresun (19)