veteranlar2

VETERANLAR SAHADAYDI

Ataşehir Amatör Spor Kulüpleri Birliği tarafından düzenlenen Veteranlar Turnuvası sona erdi. Bu yıl ikincisi düzenlenen turnuvaya 14 takım katıldı. Taç Spor Tesisleri’nde yapılan turnuva çekişmeli ve heyecan dolu maçlara sahne oldu. Eski formlarından bir şey kaybetmeyen veteranlar gerek oynadıkları futbolla gerekse mücadeleleriyle takdir topladı.

Hazırlıkları Ahmet Türker ve Ufuk Kesecek tarafından yapılan turnuvanın final maçında Özküçükbakkalköy Spor ve Libadespor karşı karşıya geldi. 90 dakikalık mücadele 1-1 sonuçlanınca, bu yılın şampiyonunu penaltı atışları belirledi. Penaltı atışlarında rakibine 4-2’lik üstünlük sağlayan Libade Spor şampiyon oldu. Şampiyona kupasını geçen yılın şampiyonu Örnek Gençlik Spor’un Başkanı Adnan Erol verdi.

Kupa töreni sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan Ataşehir Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Ekrem Köse “Liglerde yer alan takımlarımızın katıldığı bir turnuvanın yanında artık futbolu bırakmış büyüklerimiz için de bir turnuva düzenliyoruz. Her iki turnuvada da amacımız kaynaşmak, bir araya gelmek… Ataşehir’de bulunan her takım lig maçlarında karşı karşıya geldiğinde kazanmak için sonuna kadar mücadele ediyor. Biz olaya sadece spor olarak bakıyoruz. Kazanmak kadar kaybetmek de doğal. Bizim için aslolan dostluktur, bir arada olmaktır. Bu tür organizasyonlarla bu duyguları pekiştiriyoruz” diye konuştu. Köse, turnuva için Taç Spor Tesisleri’ni açan Taç Spor Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Türker ve turnuvaya katılan bütün takımlara da teşekkür ettiğini, turnuvanın her yıl yapılarak geleneksel hale getirileceğinin altını çizdi.