ATAMAD 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE HEP BİRLİKTE

ATAMAD 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE HEP BİRLİKTE
Bu haber 12 Mar 2018 Pts 12:23 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Ataşehir Malatyalılar Derneği ATAMAD, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hemşehrilerini ve birçok kadını Küçükbakkalköy’de bulunan dernek merkezilerinde ağırladı.

ATAMAD Kadın Kolları’nın düzenlemiş  olduğu, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık eSmih Kayhan, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal Bağdatlı, CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan, ATAMAD Başkanı İrfan Kiraz,  STK Kadın Kolları Başkanları, Ataşehir Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali sözcüsü Himmet Kaya ile ATAMAD üyesi kadınlar katıldı. Etkinlikte Ataşehir Kültürlerin Festivali Komitesi adına Himmet Kaya ATAMAD kadın Kolları Başkanına günün anlamına binaen çiçek takdim etti.

 

Etkinlikte konuşan ATAMAD Kadın Kolları Başkanı Ülkay Önel; “Dünyada ve Türkiye’de 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü çeşitli etkinliklerle anılıyor. Çünkü bugün için dünyanın her yerinde kadınlarımız bedel ödemiştir. Bu eylemin ilk hareket yeri New York’ta kadınlarımızın iyi çalışma şartlarını elde etmek için eylem başlatmışlardır. 1857 yılında yapılan bu eylem polisin şiddetiyle müdahalede bulunulmuş ve çıkan yangında 129 kadınımız feci şekilde can vermişlerdir.  Dünyanın hiçbir yerinde ve ülkemizde hiçbir kadınımızın yaşamını bu şekilde yitirmesini kabul etmiyoruz. Bize, eşit olalım, söz hakkımız olsun diye kadına seçme ve seçilme hakkını veren ve kadın haklarını altın tepside sunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e minnet borçluyuz” dedi.

 

Önel konuşmasının sonunda: “Ulu Önderi doğuran anneye, ülkenin her yerinde cinayete kurban giden, şiddet gören, özgürlüğü için mücadele veren kadınlarımızın, ülkemizin güvenliği ve vatanı korumak için canlarını feda eden şehitlerimizin annelerine,  O eli öpülesice anaların acısını en derinden paylaşıyorum. Onların hepsini saygı ve hürmetle anıyoruz. Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyor Emekçi Kadınlar Günü’nüzü tekrar kutluyorum”  diye düşünceleri ifade edip, davetlileri günün kahramanlarının anısına 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti.

 

Önel’in konuşmasının ardından Sadık Semih Kayhan, Ayten Kartal Bağdatlı, Hamiyet Ardıbatan, İrfan Kiraz ve Himmet Kaya, günün anlamı ile ilgili olarak kadınların toplumdaki yerinin önemine vurgu yaptılar ve hayatını kaybeden, canları pahasına bugünün yaratılmasına vesile olan kadınları da saygı ile andılar.

 

Programda, derneğin kadın kolları komitesi, Malatya yöresine ait hazırlamış  oldukları ikramları canlı müzik dinletisiyle misafirlerine sundular. Ayrıca Ataşehir Malatyalılar Derneği Başkanı (ATAMAD)  İrfan Kiraz misafirlerine  karanfil vererek  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü  kutladı.

 

Etiketler
Paylaş:
"ATAMAD 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE HEP BİRLİKTE" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Gürsel Sarımaden: “Türkülerle kalın türkülerle yaşayın”
2009’da kurulan ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapan  Anadolu Avrupa...
            E-SPOR MERKEZİ: AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM PROJESİ
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim öncesinde Ak Parti Ataşehir  ilçe teşkilatı...
  ARTIK ATAŞEHİR’iN  DE “PEMBEGÜL”Ü VAR
Ataşehir ‘in  Küçükbakkalköy Mahallesi’nde  menüsünde dünya mutfağından, kahvaltıya, kurabiyelerden, pastalara,...
                   SPORA ENGEL YOK
Ataşehir Belediyesi engelli bireylere yönelik yaz spor okulları başlatıyor. Engellli...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Ara