ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK
Bu haber 10 Eki 2017 Sal 18:13 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Ataşehir Belediyesi, kadınlara yönelik büyük bir projeyi daha hayata geçirdi. Kadınlara iş yaşamında destek vermek amacıyla Kadın Girişimcilik Merkezi resmen açıldı. Projeyle kadınlara kullanabilecekleri ortak ofis açıp istediği işi yapabilme olanağı verilecek. Bu sayede kadınlar kira ve fatura sıkıntısı çekmeyecek.

 

Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi (AKAGİM) resmi açılış törenine Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezi, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, İstanbul Kalkınma Ajansı Destekçisi Cüneyt Genç, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve çok sayıda kadın girişimci katıldı. 160 Kadınla birlikte hizmet vermeye başlayan AKAGİM’e İstanbul Kalkınma Ajansı destek verirken Ataşehir Kaymakamlığı da projenin ortaklığını üstlendi. Büyük projede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise iştirakçilik yapacak.

KADINLARDAKİ İŞSİZLİK ORANINI DÜŞÜRECEK

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı Girişimcilik Mali Destek Programı içerisinde en başarılı 14 projeden birisi olarak kabul edilen AKAGİM, kadın girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirebilecekleri özgün ve uygulanabilir iş modelleri oluşturmalarına destek verecek bir merkez konumunda bulunuyor. Kadın işsizliğinin yüzde 14,3’e yükseldiği, girişimciliğinin ise yüzde 8,3’te kaldığı İstanbul’da AKAGİM sayesinde bu rakamlarda iyileştirme de sağlanmış olacak. Girişimci kadınlara danışmanlık yapılan merkezde, KOSGEB işbirliğiyle iş planı ve fizibilite hazırlamaya yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi veriliyor.

GİRİŞİMCİLERE 1 YIL ORTAK OFİS İMKANI

AKAGİM’de başlayan yeni dönem çalışmaları kapsamında; yaratıcı iş fikri geliştirme eğitimi, girişimcilik eğitimi, iş yönetimi ve geliştirme, e-ticaret eğitimi, iş planı hazırlama, açık pazar etkinlikleri, rol modeller ile söyleşiler, sektördeki lider firmalar ile buluşmalar, seminerler ve workshoplar yapılacak. Yeni fikirlerin geliştirileceği merkezde, ürünlerinin dünya çapında pazarlanabilmesi için girişimcilere destek olunup, satış ve pazarlama konusunda yönlendirmeler yapılacak. Seçici komisyon tarafından belirlenen girişimcilere ortak alanda 1 yıl süreyle ofis imkanı sunularak işletmelerinin kırılgan dönemlerini atlatmaları sağlanacak. Bu sayede kadınlar kira ve fatura sıkıntısı çekmeyecek.

160 KADINA EĞİTİM VERİLDİ

Merkezde şu anda, 160 kadından oluşan üç gruba hizmet veriliyor. İşletmesini açmış ancak çeşitli nedenlerle kapatmış veya ayakta tutmakta zorlanan 25 kadına da, hedeflerine ulaşabilmelerine imkan sağlayacak ortak ofisle destek olunuyor. 2017 yılı Haziran ayı itibariyle başlayan eğitimlerde bugüne kadar 160 kadına pazarlama, marka ve stratejik yönetim ile iş hukuku, finans eğitimi ve iletişim eğitimi verildi.

ATAEVLERİNDE 9 BİN KADIN KURSA KATILDI

Merkezde sunulacak e-ticaret eğitimlerinde el sanatları ürünleri tasarlayarak üreten kadınlara atölye hizmeti verilmesinin yanısıra, pazarlama ve ağ kurma uzmanı ile satış ağlarının genişletilmesi de amaçlanıyor. Ataşehir Belediyesi’nin bugüne kadar kadınlara yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında, Ataevlerinde 9 bin kadın; meslek edindirme, hobi ve kişisel gelişim kurslarına katıldı.

 

 

Etiketler
Paylaş:
"ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Gürsel Sarımaden: “Türkülerle kalın türkülerle yaşayın”
2009’da kurulan ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapan  Anadolu Avrupa...
            E-SPOR MERKEZİ: AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM PROJESİ
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim öncesinde Ak Parti Ataşehir  ilçe teşkilatı...
  ARTIK ATAŞEHİR’iN  DE “PEMBEGÜL”Ü VAR
Ataşehir ‘in  Küçükbakkalköy Mahallesi’nde  menüsünde dünya mutfağından, kahvaltıya, kurabiyelerden, pastalara,...
                   SPORA ENGEL YOK
Ataşehir Belediyesi engelli bireylere yönelik yaz spor okulları başlatıyor. Engellli...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Ara