ATAŞEHİR SEÇİME HAZIR MI?  

 ATAŞEHİR SEÇİME HAZIR MI?   
Bu haber 03 May 2018 Per 12:58 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

  Ataşehir’de Gündem, bir anda gündeme oturan,  kimine göre erken, kimine göre baskın, kimine göre ise zararı olacağının düşünüldüğü 24 Haziran seçimlerini  Ataşehir’in ilçe başkanlarıyla okurları için istişare etti.

CHP İlçe Başkanı Hakkı ALTINKAYNAK:  Türkiye gündeminin baş döndürücü seçim sürecine, siyasiler olarak önceden hazırdık. Yani sokaktaki yurttaş gibi şaşkın değiliz. Böyle gelişmelerin her an olabileceğini hem görevimiz icabı hem de tecrübelerimizden kaynaklı alışkınız.  Sürekli ülkenin gündemini takip eden bir ilçe örgütü olarak,  bu tür olayların her an olabileceğinin bilincindeyiz.  Bizim “Bu nereden çıktı?” deme lüksümüz yok. Hatta bir yandan demokratik mekanizmalarımızı işletirken, biryandan da hiç sokakla bağımızı koparmıyoruz. Toplumsal konularda, sosyal faaliyetler içerisindeyiz.  Hep olduk, olmaya da devam ediyoruz. Böyle bir gelişmenin olabileceğini Türkiye’deki siyasi iktidarın, OHAL’i “sürekli” hale getirerek Türkiye’yi yönetme durumunda bu arızaların çıkacağını ve bu arızaların sonucunda erken seçime gidilebileceğini biliyorduk.

“Cumhuriyet’imizi, özgürlükçü bir demokrasiyle taçlandırma sürecine girdik”

Ataşehir’e takiben 2500-3000 arasında üyelerimizin bütün bilgilerinin hazır olması için düğmeye basmıştık. 20 Mart’ta, okul sorumlularımız ve mahalle temsilcilerimizi listesiyle genel merkezimize göndermiştik. Yani erken seçim haberinden bir ay önce seçim çalışmalarının hamlesini yapmıştık. Ama tabii ki, bu bilgileri tazelemek ve test etmek için de arkadaşlarımız yoğun bir çalışma içerisindeler. Son kademe, hafta sonunda bütün sandık sorumlularımız yani sandıklarda görev alacak hukuk komisyonlarımız, bilişim komisyonlarımız dahil olmak üzere bu görevleri yapacak arkadaşlarımızı görev ve sorumluluklarını netleştireceğiz. Ondan sonra da sokağa, alana çıkmaya devam edeceğiz.  Zor bir süreç evet ama, biz kavgaya girdik artık. Demokrasi ve özgürlük  kavgasına girdik. Türkiye’de  kurumsallaşmış bir demokrasiyi, Cumhuriyet’imizi, özgürlükçü bir demokrasiyle taçlandırma sürecine girdik. Bu seçimde CHP on beş milletvekilini İyi Parti’ye gönderdi. CHP sadece İyi Parti’ye atmamıştır bu eli. CHP daha önce de,  16 senedir ülkeyi yöneten ve “muhtar olamaz” dedikleri kişileri dahi bizzat, milletvekili olabilmesi için Recep Tayyip Erdoğan’ın da  önünü açmıştı.

 

 

Ak Pati İlçe Başkanı Ahmet ÖZCAN: Bize yarın bile “seçim var” deseler Ak Parti’nin bütün teşkilatları seçime hazır. Ataşehir teşkilatı olarak da olağan kongremizdeki coşku seçime ne kadar hazır olduğumuzu gösteriyor. Ben diri bir teşkilat teslim aldım. Arkadaşlarımızla istişare yapıp, sokağa indik. Çünkü bizim siyaset anlayışımızda  kapalı mekanlarda siyaset yerine halkın içinde siyaset yapmak vardır. Seçimle ilgili kısa bir süremiz var. Biz hazırız, zindeyiz. Seçime dair en başta gelen projemiz, seçimde vereceğimiz mesajdır. O da 24 Haziran seçiminin önemidir.

“Gençler ve çocuklar bizim yarınlarımızın teminatıdır”

Çünkü Türkiye, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dönemini saymazsak en önemli seçimlerinden birini yaşayacak. 24 Haziran seçimleri bizim için bir memleket meselesidir. Biz bu şekilde bakıyoruz. Bunu da milletimize anlatmak birinci önceliğimizdir. Bu konu, en çok da gençlere iyi anlatılması gerekir. Bizim partimiz 2001’de kurulup 2002’de iktidara geldi. 24 Haziran seçimlerinde 2000 doğumlular oy kullanacaklar. Haliyle bu gençlerimiz Ak Parti iktidarsız bir dönemi görmediler. Demokrasinin ayaklar altına alındığı, gruplaşmanın had safhaya çıktığı süreçleri yaşamadılar. Başbakanlık konutunun önüne yazar kasanın fırlatıldığı bir sürece şahit olmadılar.  Dolayısıyla bu gençlere önceki Türkiye’yi ve Ak Parti ile Türkiye’nin nereden nereye geldiğini çok iyi bir şekilde anlatmamız gerekiyor. Gençlerin  gelecekleriyle alakalı kaygı duyulması gereken bir durumun  olmadığını anlatmamız gerekiyor. Gençler ve çocuklar bizim yarınlarımızın teminatıdır. Onlara yatırım yapmamız lazım.

Saadet Partisi İlçe Başkanı Adem BOZ: Biz 24 Haziran’a alınan seçimlere erken seçim değil, baskın seçim diyoruz. Erken seçimin de kendine göre bir kuralı vardır. Bu parlamento  başkanlık seçiminde adil bir şekilde yarışmak için makul bir süre gerekiyor.  Dolayısıyla, eğer bu makul süre yoksa ve erken seçimin ülkeye ihanet olduğunu söyleyen birisi tarafından bir günde seçim kararı alınıp hayata geçiriliyorsa bunun adı erken seçim değil, bunun adı baskın seçimdir. Sebebi de şudur, rakip olduğu partileri hazırlıksız yakalamak için yapılmıştır. Dolayısıyla büyün programımızı  seçim üzerinde yapmak zorunda kaldık. 4 Mayıs’ta YSK imza başvurularını alacak, 9 Mayıs’ta da bitecek. Ne anlıyoruz buradan? Her yönüyle baskının baskını bir seçim! Yani yarışa önden başlayıp, eline bir tabanca alıp, arkadan gelenlere mermi atmak gibi bir şey bu.  Bütün bu olumsuz şartlara rağmen Saadet Partisi olarak seçime hazırız. Biz seçim için Ataşehir halkına şunu söyleyebiliriz: “Bu seçimlerden sonra Ataşehir’de müreffeh bir şekilde yaşamak istiyor musun?” O zaman yapacağınız iş, ilk olarak Saadet Partisi’ni parlamentoya taşımak.

“Onların dediği şekilde değil, bizim dediğimiz şekilde yapacağız “

Bunun haricindeki hiçbir formül Ataşehir’e İstanbul’a Türkiye’ye hatta dünyaya saadet getirmez. Sebebini görüyoruz, CHP şuanda parlamentonun içinde mi? MHP içinde mi? Hakların demokratik Partisi içinde mi? Ak Parti zaten iktidar, dolayısıyla bizim olmadığımız herhangi bir formül , herhangi bir parlamentonun içerisinde  aynı kaldıkları yerden devam edecekler.  Biz Allah’ın yardımıyla o parlamentoya gireceğiz. Biz 100 bin imzayla sınırlı kalmayacağız. Onların dediği şekilde değil, bizim dediğimiz şekilde yapacağız. Biz 200 bin 300 bin imzayı bulacağız. İnanıyorum ki, Cumhuriyet Halk Partilisi, Milliyetçi Hareket Partilisi, Ak Partilisi, İşçi Partilisi, Hakların Demokratik Partilisi bu gayri ahlaki, gayri demokratik  durumdan dolayı Saadet Partisi’ne gelip imza atacaklar, hatta seçimlerde oy dahi verecekler.  Bugün Ataşehir’in her bina ve mahallesinde her partiden insan var. Ama emin olun bu insanlar maddi ve manevi olarak sıkıştıkları zaman akıl danışacakları tek insan milli görüş zihniyetine  sahip Saadet Partili insanlardır. Bunu çok zeki, çok başarılı insanlar olduğumuz için söylemiyorum. İnsanlar da bu yüzden bize gelmiyor. Ama bizim bir çizgimiz var ve biz o çizgimizden devam ediyoruz. Bu çizgimiz temiz, kirlememiş, pak bir çizgi. Allah’ın doğuştan vermiş olduğu haklar var. Yarattığı için bu hakkı veriyor, dininden dolayı değil. Ne diyor? Yaşama hakkı, malının korunması hakkı, namusunun korunma hakkı, adil bir hukuk sistemi, sağlıktan, ekonomiden eşit şekilde yararlanma hakkı. Bu haklar konuşulamaz, tartışılamaz!

 

 

İyi Parti İlçe Başkanı Merter SAĞINÇ: Biz planlarımızı, programlarımızı seçimlere göre hazırladık. Zaten çoğu arkadaşlarımız diğer teşkilatlarımızdan buraya geldiler. Hepimiz, parti kimlikleri olan parti içinde çalışmış insanlarız, tecrübelerimiz var. Biz kuruluşumuzdan bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla sahaya inmiştik. Sahada insanların bize gösterdiği teveccüh bizi umutlandırıyor. Seçimlerdeki süreç hızlandı. Ancak biz de hızlandık. Seçim sistemimiz, seçimde yapacağımız sandık düzenlerinin hepsi hazır.  Tabii erken seçimin getireceği sorunu, CHP ortadan kaldırdı, işlemeyen bir demokrasinin yolunu açtı. CHP kendine göre bize verilmesi gereken hakkın verilmediğini görüp, bu sistemin içinde bizim olmamızı doğru olduğunu düşündü. Bizlere yardımcı oldular bu konuda, kendilerine teşekkür ediyoruz. Bizim amacımız Türk halkının birbirini sevip sayması. Bizim genel başkanımızın  söylediği tek bir şey var; ” Biz Anadolu sofralarını tekrar kuracağız.”  Bu sofrada her partiden insan olacak. Ben 50 yaşındayım. 12 Eylül’ü de gördüm, öncesindeki olayları da biliyorum. Ama inanın, bizim ailemizin masasında sağcı da vardı, solcu da vardı, Türk’de vardı, Arap’da  vardı. Hepimiz birbirimizle dosttuk, akrabaydık.  Biz o sofrada ekmeği beraber paylaşırdık. Şuanda da bizim istediğimiz tek şey bunu sağlamak. Anadolu’daki ötekileştirmeleri, insanların birbirine olan nefreti kaldırmak için buradayız. Bunu kaldıracak tek insan Meral Akşener’dir.

     “Beceremediğiniz şeyleri bırakın, işin ehli gelsin düzeltsin.”

Bizim bu seçimlerde tek istediğimiz Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olmasıdır. Ülkenin tekrar huzura ve barışa kavuşması için, “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” felsefesiyle hareket edip bunu sağlayacak tek kişinin Meral Akşener olduğunu düşünüyoruz.  Ataşehir’de  Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımızla beraber, Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımızla beraber yan yanayız. Bizim kimseyle derdimiz yok. Biz sadece diyoruz ki; “ bu ülke kaos ortamına sürükleniyor, lütfen biraz sağ duyu” hep beraber ülkemizi kaldırmak için ne yapılması gerekiyorsa onu yapalım diyoruz.  Seçmenlere şunu söyleyebilirim;  ülkelerini  sevsinler, ülkeleri için doğru bir seçim yapsınlar. 16 senedir  bir şeylerin iyi yapılmadığını görsünler. İyi yapılsaydı erken seçime gidilmezdi.  Bir şeyler yanlış yapıldı ki erken seçim istediler.  Erken seçimin sebebi biz değiliz. Küçük oyunlarla büyük insanlar kendilerini rezil etmezler. Bizim için erken seçime gidildiğini düşünmüyoruz. Ama buradaki ders şudur ki ; bu ülkenin ekonomisi çok kötü durumda bu ülkenin nefes alacak hali yok. Bu ülkeyi bu hale getiren kimse erken seçimi onlar istediler. Biz de şimdi diyoruz ki; “Beceremediğiniz şeyleri bırakın, işin ehli gelsin düzeltsin.” Ülkemizin ne halde olduğunu çok iyi biliyoruz.

 

 

Etiketler
Paylaş:
" ATAŞEHİR SEÇİME HAZIR MI?  " HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Kadın Futbol Ligi Ataşehir – Beşiktaş Derbisi Pazar Günü Başlıyor
Ataşehir Belediye Spor Kadın Futbol Takımı Pazar günü 12:30 da...
OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN TOPLADILAR
Ataşehir Belediyesi çalışanları otizmli çocukların eğitimlerine destek sağlamak için hazırlanan,...
Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüller
Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın kullandığı Ticket Restaurant markasıyla yemek...
ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BULUŞTURAN KURSLAR BAŞLIYOR
Yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan kaldırılması gerektiğine inanan Ataşehir Belediyesi,...
facebook
çok okunan haberler
Kadın Futbol Ligi Ataşehir – Beşiktaş Derbisi Pazar Günü Başlıyor

Kadın Futbol Ligi Ataşehir ...

Ataşehir Belediye Spor Kadın Futbol...
OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN TOPLADILAR

OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN TOPLA...

Ataşehir Belediyesi çalışanları otizmli çocukların...
Kadın Futbol Ligi Ataşehir – Beşiktaş Derbisi Pazar Günü Başlıyor

Kadın Futbol Ligi Ataşehir ...

Ataşehir Belediye Spor Kadın Futbol...
OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN TOPLADILAR

OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN TOPLA...

Ataşehir Belediyesi çalışanları otizmli çocukların...
Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüller

Türkiye’deki Kurumlar...

Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın...
ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BULUŞTURAN KURSLAR BAŞLIYOR

ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BUL...

Yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan...
Kadın Futbol Ligi Ataşehir – Beşiktaş Derbisi Pazar Günü Başlıyor

Kadın Futbol Ligi Ataşehir ...

Ataşehir Belediye Spor Kadın Futbol...
OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN TOPLADILAR

OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN TOPLA...

Ataşehir Belediyesi çalışanları otizmli çocukların...
Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüller

Türkiye’deki Kurumlar...

Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın...
ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BULUŞTURAN KURSLAR BAŞLIYOR

ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BUL...

Yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan...
  2019’DA BELEDİYE BÜTÇESİNDE TASARRUFA GİDİLDİ

  2019’DA BELEDİYE BÜ...

 Ataşehir Belediye Meclisi (11 Ekim...
Ara