Ataşehir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği’nin Etkinliği

Ataşehir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği’nin Etkinliği
Bu haber 15 Oca 2018 Pts 15:56 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Ataşehir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği tarafından, Trafik ve Sürücü Eğitimleri Dernek Başkanı Ercan Alpay, Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilici,  İstanbul Sürücü Kursları  ve Eğitimcileri Federasyonu  (İSKEF) Başkanı Murat Tekin,  Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) Başkanı İsmail Yılmaz, Ataşehir Dernek Başkanı Bilgin Derebaş ve  37 ilçe sürücü dernekleri başkanlarının katılımıyla, Ataşehir  Zübeyde Hanım Öğretmenler Evi’nde kahvaltı programı düzenlendi

‘Hayat devam ettiği müddetçe ihtiyaçlar yenileniyor’

Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu  ‘Hayat devam ettiği müddetçe ihtiyaçlar yenileniyor. Yeni çözüm yolları üretilmek durumunda. Yeni bir yıla girdik. 2018’de dilerim ki kaliteli eğitim görmüş sürücüler yetişir.’ dedi.
Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilici ise; ” 2003-2004’den sonra  sürücü eğitimi, sürücü kurslarının standartları, sürücü adaylarımızın sınavlarında görev alan öğretmenlerimizin standartları  ve yükümlülüklerinin arttırılmasında çok ciddi mesafeler kaydettik.” Diyerek düşüncelerini belirtti.

‘SON GELDİĞİMİZ NOKTA ÜMİT VERİCİ’

Bilici , Avrupa ülkeleriyle kıyaslanarak bu noktalara gelindiğini, artık Türkiye’nin  kıyaslanacak bir ülke olduğunu söyledi. Hiçbir zaman durmadıklarını sürekli yeniliklere önem vererek çalıştıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü, bu umut verici tablonun kaynağının ise tüm sürücü kurslarının birlikte hareket etmesine bağladı. Bilici, bu süreçte emeği olan herkese şükranlarını sunarak sözlerine son verdi.

  ‘2013 BİR MİLATTIR’
İSKEF Başkanı Murat Tekin ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi ” 2013 bir milattır. Eskiden belli bir binamız, kontenjanımız, araçlarımızda sigortamız yoktu. Pistlerimiz 30 km uzaktaydı. Ulaşım zorluğu yaşadığımız yerler vardı. Şimdi ise bunların yerini akan trafik ve simülatörler aldı. ”

 

       

 ‘SÜRÜCÜ EĞİTİMLERİYLE İLGİLİ ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLDU’

Sürücü adaylarının sınavlarda kalmaktan dolayı çok üzgün olduğunu belirten Tekin, aslında bunun gurur duyulacak bir durum olduğunu şu an eğitimin olması gereken yerde olduğunun da altını çizdi.
Tekin, artık sürücü kurslarını herkesin açamadığını, sürücü kursu açmak istenilen yerin öncelikle nüfusuna bakmanın gerekli olduğunu da önemle vurguladı.

TÜSEKOM Genel Başkanı İsmail Yılmaz; ‘2012’den sonra Türkiye’de 8 federasyon, 120’ye yakın dernek ve sivil toplum örgütleri, sektörün problemlerini en iyi şekilde aktarabilecek güce sahip oldu. Avrupa ülkeleri bu değişimleri 40-50 yılda gerçekleştiriyor.  Bu da bizim insanımızın becerisini gösteriyor.’ dedi.
                                   ‘E SINAV SİSTEMİ YAYGINLAŞACAK’

Yılmaz, eskiden bakkaldan, manavdan alınan ehliyet imajının var olduğunu, fakat artık o algıyı yok ettiklerini söyledi.  TÜSEKOM Genel Başkanı  ‘E sınav sistemi daha da yaygınlaşacak. Türkiye’de bütün illerde yakında göreceğiz. Artık devir elektronik devri. Sürücü eğitimleri üzerinde en ufak bir şüphe olmayacak. Sınavlarda ufak bir değişiklik yapmayı düşünüyoruz. Teorik eğitim alındığında hemen arkasından teorik bir sınav, bu sınavda başarılı olanlara direksiyon eğitimi verilecek.’ şeklinde konuştu.

KORSAN BİR EĞİTİM MODELİ: ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yılmaz, özel direksiyon eğitimi diye bir sistemin son zamanlarda ortaya çıktığını, hiçbir eğitim kalitesi olmadan direksiyon derslerinin verildiğini vurguladı. Bu tarz eğitimlerin sadece sürücü kurslarının vermesi gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, son olarak şunları söyledi; ‘Şu anda sürücü kurslarında eğitimine devam eden adaylar, eğitimlere düzenli bir şekilde gelirse bu tarz korsan kurslara gerek kalmaz.’

Ercan Alpay  ‘Bakanlık olarak Dünya sıralamasında Türkiye’nin yerini değiştirmek istedik. Yönetmelikte birçok değişiklik yapıldı ve bu kolay olmadı. Sektörde 2013’ten sonra ciddi anlamda değişiklik var. Bizler de bu değişikliklere uymak zorundayız.  Zaman zaman alana çıktık, ne eksikler var onları gördük. Sonrasında ise yıllardır eksiklikler uygulanmaya başladı. Ankara’nın Yeni Mahalle ilçesinde tabletten değerlendirme pilot uygulamasını başlattık. 4.500 tableti kargolayıp birçok ilçeye dağıtacağız. Nisan gibi bu uygulama tam anlamıyla başlayacak ve tabletler tüm öğretmenlerin elinde olacak.’ diyerek konuyla ilgili görüşlerini ifade etti.


 

Etiketler
Paylaş:
"Ataşehir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği’nin Etkinliği" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

27. Dönem CHP Milletvekili Adayları
CHP MYK ve PM kararları ile 24 Haziran seçimlerinde milletvekili...
ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS
 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Ataşehir Cumhuriyet...
  Emekevler’de hak sahipleri evlerine kavuşmaya devam ediyor
Ataşehir Belediyesi 7. Konferans Salonu’nda Emekevler Atapark Konutları’nın 4. Kura...
Ramazan’ın Yetkili Davulcuları
Ataşehir’de Ramazan ayında görev yapacak davulculara Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve...
ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve...
  Emekevler’de hak sahipleri evlerine kavuşmaya devam ediyor

  Emekevler’de hak sa...

Ataşehir Belediyesi 7. Konferans Salonu’nda...
       HİTLER 70 YIL SONRA FİLİSTİN’DE   

       HİTLER 70 YIL SONRA ...

   CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı...
ATAŞEHİR YEŞİLAY DERNEĞİ’NDEN GÖNÜLLÜLERE KAHVALTI

ATAŞEHİR YEŞİLAY DERNEĞİ...

Yeşilay Derneği Ataşehir şubesi gönüllüleriyle...
Yılın En İyileri “TOÇEV” İçin Seçiliyor

Yılın En İyileri “TOÇ...

Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi ve...
Ara