ee9a3b74-7b4f-4f07-b84b-f0b0f09ab4d6

 

 

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi tarafından Kayışdağı’ndaki Darülaceze Binasında Ekim ayında başlayan Okuma-Yazma Kursunda Darülaceze sakini sekiz vatandaş merkezin açtığı kurs sayesinde artık okur yazar… 

 

 

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi 7’den 70’e vatandaşlara  çeşitli kurslarla ulaşmaya devam ediyor. Son olarak Kayışdağı Mahallesi’nde bulunan Darülaceze binasında Ekim ayında açılan okuma yazma kursunda darülaceze sakinleri okur-yazarlık sertifikalarına kavuşturuldu. 

 

Program Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Saffet Yılmaz’ın konuşması ile başladı. Konuşmasında her zaman Darülaceze’de misafir olan vatandaşların yanlarında olduklarını ve onların güzel zamanlar geçirmeleri için kurs programlarının açık olduğunu belirterek; hali hazırda Darülaceze atölyelerinde Seramik ve Şiş Örücülüğü kurslarının devam ettiğini belirtti.

 

 

 Kursta başarılı olan vatandaşların sertifikalarını vermek ve kurumda kalan diğer sakinlerin eğlenceli hoş bir gün geçirmeleri için Halk Eğitimi Merkezi ve Darülaceze idaresinin ortak girişimi ile düzenlenen Okuma-Yazma Bayramı’nda merkezin sakinleri günün anlam ve önemi ile ilgili görüşlerini belirterek öğretmenleri İsmail Kahraman’a Halk Eğitimi Merkezi idarecilerine ve Darülaceze’de kendilerine yardımcı olan tüm personele teşekkür ettiler.

 

 

Okuma yazmayı öğrenen Darülaceze sakinlerinin örnek okuma çalışmalarını paylaşmalarının ardından günün anısına  pasta kesimi gerçekleşti. Sertifika dağıtımı tamamlandıktan sonra günün hatırası adına topluca fotoğraf çekildi.

 

 

Program Darülaceze’de kalan vatandaşlarımızın oluşturduğu müzik grubunun Türk Halk Müziği eserlerini seslendirmeleri ile sona erdi.