WhatsApp Image 2023-02-07 at 22.23.32 (1)

 

Ataşehir Malatyalılar Derneği (ATAMAD) yaşanılan deprem felaketinin ardından dernek üyeleriyle birlikte bir araya gelerek kriz masası oluşturdu. Yedi günlük yasın ilan edildiği ve Türkiye’ye birçok ülkeden de desteğin geldiği merkez üssü Kahramanmaraş ve çevre illerde yaşanılan deprem felaketin ardından, Ataşehir Malatyalılar Derneği, “Birlik olma zamanı"dedi. Nakdi yardımın yanı sıra ihtiyaç kolileri de hazırlayan dernek, aynı zamanda yiyecek ulaşmayan köylere ekmek yardımı ulaştırdı. 

 

Kahramanmaraş merkezli  7.7 ve 7.6 büyüklüğünde olmak üzere iki büyük deprem meydana geldi. Deprem 10 ilde yıkıcı etki yarattı. Malatya da depremden ağır biçimde etkilendi. Saat 19.50’de; depremlerde 4 bin 544 kişinin yaşamını yitirdiği, 26 bin 721 kişinin de yaralandığını açıklandı.

 

Ataşehir Malatyalılar Dernek Başkanı İrfan Kiraz’ın başlattığı deprem yardımı çalışmasıyla özellikle Malatya merkezde evleri hasar görmüş vatandaşların köylere sığındığı bilgisine ulaşıldı. 

 

Bilgiler doğrultusunda hemşehrilerine ulaşan dernek, depremzede vatandaşlara ekmek yardımı için çalışma başlattı. Nakdi yardım yapan Dernek Başkanı İrfan Kiraz’ın yanı sıra birçok dernek üyeleri de hem nakdi yardım yaptı; hem de ihtiyaç kolileri için belirtilen listeyi temin etti.

 

 

Dernek Başkanı İrfan Kiraz konuya ilişkin, “Dernek yönetimiyle başlattığımız çalışma için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Böyle günlerde özellikle sivil toplum kuruluşlarının daha iyi koordinasyon sağladığını önceki depremlerden biliyoruz. Biz yaralarını saran, birlikte iyileşen, birlikte güçlü olan bir ülke olduğumuzu gösterme zamanındayız. Bu acı günümüzde  depremden zarar görmüş illerimizdeki vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.