haberler-istanbul-da-es-zamanligi-kagit-toplayiciligi-14441294_4605_osd

 

 

İstanbul Ataşehir merkezli 49 adreste ülkeye kaçak yollarla girdikleri tespit edilen kağıt toplayıcılarına operasyon düzenlendi. Çok sayıda gözaltına alınan kişi Tuzla Göçmen Toplama Merkezi'ne gönderildi.

 

Türkiye genelinde çeşitli suçlara yönelik operasyonlar devam ediyor. Emniyet güçleri son olarak, ülkeye kaçak yollardan girdikleri tespit edilen kağıt toplayıcılarına operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alınarak Tuzla Göçmen Toplama Merkezi'ne götürüldü.

 

EMNİYET VE BELEDİYE İŞ BİRLİĞİ

 

Ataşehir ilçesinde ülkeye kaçak yollarla girdiği belirlenen kağıt toplayıcılarına yönelik 49 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyona Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Ataşehir Belediyesi ekipleri katıldı. Operasyonda çok sayıda yabancı uyruklu kağıt toplayıcı gözaltına alındı.

 

GÖÇMEN TOPLAMA MERKEZİ'NE GÖTÜRÜLDÜLER

 

İş makinalarının da kullanıldığı operasyonda kağıt toplanılan alanlar yıkılarak arama yapıldı. Aramalar sonucunda çekçek arabaları ve diğer malzemelere belediye ekipleri tarafından el konuldu. Gözaltına alınanlar üst aramaları ve kimlik tespitinin ardından otobüs ve minibüslere bindirilerek Tuzla Göçmen Toplama Merkezi'ne götürüldü. İşlemleri tamamlanan mültecilerin sınır dışı edileceği öğrenildi. Yapılan aramalarda bir adet ruhsatsız tabanca ve pompalı tüfek ele geçirildi.dha