272981565_1072694413521292_1339904402548907988_n

Ataşehir Barbaros Mahallesi muhtarlığına kimliği belirsiz bir şahıs maddi hasarlı saldırı gerçekleştirdi. Geç saatlerde gerçekleşen saldırıda muhtarlığın elektrik sayacı söküldü. Muhtarlığa ait 24 saat kayıt alan kamera ise kırılmaya çalışıldı.

 

 

Ataşehir ilçesi Barbaros Mahallesi Muhtarlığına saldırı gerçekleştirildi. Gerçekleşen maddi hasarlı saldırı kameralara yansıdı. Şahıs sopa ile muhtarlık binasının önündeki kameranın görüntü almasını engelleyerek elektrik sayacına zarar verdi.

 

 

 

Konuyla ilgili Barbaros Mahalle Muhtarı Keziban Üreyil şahsın görüntülendiği kamera kayıtlarını sosyal medyadan yayınlarken Muhtar Üreyil olay sonrası, “Her kim muhtarlığımıza zarar verirse versin. Kendine yapıyor. Muhtarın amiri Kaymakamdır. O ilin valisidir. Sonuçta İçişlerine bağlıdır.” ifadelerini kullandı. Üreyil daha sonra emniyete giderek şikayetçi oldu. Yapılan saldırıya diğer muhtarlar da kayıtsız kalmayarak Barbaros Mahalle Muhtarı Keziban Üreyil’e geçmiş olsun mesajlarıyla destek verdiler. Son olarak muhtarlardan sorumlu birim müdürü Battal Sarıkaya da olay yerine giderek, Üreyil’e geçmiş olsun dileklerini iletti.