62ab390a136acf48a957cd68

 

 

SON DAKİKA | Hava durumu uyarıları peş peşe geldi! "Cehennem sıcakları yolda, 50 dereceye çıkacak"

 

Hava durumuyla ilgili son dakika uyarıları geldi. Meteorolojiden yapılan açıklamada sıcaklıkların bazı bölgelerde artışa devam edeceği belirtildi. Son günlerde bunaltmaya başlayan hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde daha da artacağı aktarıldı. Öte yandan uzman isimler de ağustos ayını işaret ederek "cehennem sıcaklarının" yolda olduğunu belirtti. İşte hava durumuyla ilgili son gelişmeler...

 

HAVA SICAKLIĞI ARTIYOR

iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

YAĞIŞ BEKLENMİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Kuzeydoğu kesimlerin parçalı ve yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40–60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

 

RÜZGAR

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40–60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40–60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

"CEHENNEM SICAKLARI YOLDA"

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten de sıcaklıklara karşı uyarılarda bulundu. Sosyal medyada yaptığı hava durumu paylaşımlarıyla bilinen Ökten, ağustosun ikinci haftası için korkutan uyarıda bulundu. "Cehennem sıcakları" geldiğini belirten Ökten'in 26 Temmuz'da yaptığı paylaşım şöyle:

 

mynet