meteoroloji_den_bazi_iller_icin_kuvvetli_yagis_uyarisi_geldi_h470209_23b87

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trakya ve İstanbul için akşam saatlerinde kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Açıklamaya göre Edirne çevrelerinde başlayacak olan gök gürültülü sağanak yağışlar, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak etkili olacak.

 

Trakya ve İstanbul'da bugün kuvvetli yağış tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Edirne çevrelerinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanağın zamanla Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

SEL VE FIRTINA GİBİ OLUMSUZLUKLARA KARŞI UYARI

 

Su baskını, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar ile fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

 

"KISA SÜRELİ VE YEREL OLARAK KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR"

 

Meteoroloji'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün Edirne çevrelerinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların zamanla Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde kısa süreli ve Yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Kısa süreli kuvvetli yağışla birlikte su baskını, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."sondakika.com

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM