773920d8-733f-42f4-995c-803cd598cb2f

Yükselen kira artışlarına karşı eylem gerçekleştiren üniversitelilerin dördüncü gününde Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD)İstanbul şubeleri gençlerin nöbetine eşlik etti. Aralarında Kadıköy şubesinin de bulunduğu nöbette Pir Sultan Abdal Kadıköy Şube Başkanı İbrahim Karakaya ve yönetimi gençlerin sorunlarını dinleyip, yemek ikramında bulundular.

 

 

“Geleceğimiz gençliğin barınma hakkı talebi talebimizdir” yazan pankartla nöbete desteğe gelen PSAKD, nöbet alanında  destek açıklaması yapan   PSAKD’dan Sezgin Kartal, Ülkenin dört bir yanına saraylar, büyük projeler yapılırken, doğal alanlar ranta açılırken gençlerin en temel sorunlarından olan barınma sorununu çözmeyen bir iktidarla karşı karşıya olunduğunu ifade etti. Bu soruna karşı ülkenin çeşitli yerlerinde nöbet tutan üniversitelilerin yanlarında olduklarını ifade eden Kartal, yemeklerini gençlerle paylaşmak istediklerini söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

Kartal’ın ardından PSAKD Genel Merkez Yöneticisi Hüseyin Ağçal söz aldı. İktidarın 19 yıldır yarattığı değişimin artık gençlerin barınma sorununa yol açtığına değinen Ağçal, bu durumun utanç verici olduğunu ifade etti. Her ile açılan üniversitelerdeki öğrencilerin barınma sorununun çözülmediğini, barınma ihtiyacının ranta açıldığını ifade eden Ağça, bu rant odaklı sisteme karşı gençlerin mücadelesinin arkasında olduklarını belirtti.sendika.org