ATAŞEHİR’DE CUMHURİYET COŞKUSU

ATAŞEHİR’DE CUMHURİYET COŞKUSU
Bu haber 29 Eki 2017 Paz 13:17 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Cumhuriyet Bayramı’nın 94.yılı Ataşehir’de coşkuyla kutlandı.

Ataşehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi kutlamaları için ilk tören Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Atatürk anıtına çelenk sunuma törenine Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay Abdulkadir Fehmi Bilgin, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile belediye başkan yardımcıları, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. M.Naim Yağcı, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Nuğman Zeki Kaya, Vatan Partisi İlçe Başkanı Feyzullah Güneş,  Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ve STK temsilcileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ataşehir kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay A.Fehmi Bilgin ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

ALTERNATİF PROGRAM DÜZENLENDİ

Resmi törenin sona ermesinin ardından siyasi partiler ve STK temsilciler alternatif bir tören düzenledi. Atatürk büstüne çelenk sunumu ve saygı duruşunun ardından ilk konuşmayı MHP İlçe Başkan Yardımcısı Nuğman Zeki Kaya yaptı. Cumhuriyetin önemine vurgu yapan Kaya, sonsuza kadar bu değere sahip çıkacaklarını söyledi.

” TÜRK MİLLETİNE GÜVENİMİZ TAMDIR”

Vatan Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Feyzullah Gümüş ise yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine değindi. Gümüş, “ Dünyada ki ilk Ulusal Kurtuluş Savaşını kazanmış olan Atatürk’ün emperyalizme karşı mücadele ve bağımsızlık meşalesi, yolumuzu aydınlatıyor.  Bugün O’na sahip çıkmanın yolu ABD’nin ve İsrail’in bölge ülkelerini ve Türkiye’mizi bölme planları karşısında kenetlenmektir. Artık ABD güdümlü ülkeler geride kalmıştır. Atatürk ilke ve devrimleri esasına göre kurulacak bir milli hükümet dönemi gelmiştir. Türk Milletine güvenimiz tamdır ve geleceğimiz aydınlıktır” dedi.

“ATATÜRK’Ü İTİBARSIZLAŞTIRMA HIRSI KİMSEYE FAYDA GETİRMEZ”

Programda son olarak Ataşehir CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak konuştu. Cumhuriyetin nasıl kazanıldığına değinen Altınkaynak, “ Bugün 94’üncü kuruluş yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimiz tarihimizdeki en köklü dönüşümdür. Yani egemenliğin kaynağını ulusta bulan anlayıştır. Yine biliyoruz ki Cumhuriyetimizin kuruluş anlayışı, emperyalizme, kurulu düzenin yanlışlıklarına, eşitsizliğe, gericiliğe, sömürüye, adaletsizliğe ve tüm özel imtiyazlara başkaldırı anlayışıdır. Unutmayalım ki, Cumhuriyetimizin kurucusu ömrünü savaş meydanlarında geçirmiş ve tüm dünyanın tartışmasız kabul ettiği bir devlet adamıdır, devrimcidir. Mustafa Kemal Atatürk’ü itibarsızlaştırma hırsı kimseye fayda getirmez. Bugün yaşananları gördükçe O’nun büyüklüğünün tartışılmaz olduğunu daha net görüyoruz.” İfadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZE, BİRLİĞİMİZE VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Demokrasinin en büyük hazine olduğunu dile getiren Altınkaynak, “Bugün ulus olarak sahip olduğumuz en büyük hazine Demokratik ve Laik Cumhuriyetimizdir. Bu değerler hepimizin ortak paydasıdır.  Onun yolunda onurla, kararlılıkla ve umutla yürümeye devam edeceğiz.  Hayatta olduğumuz sürece bazı şeyleri değiştirmeye gücümüzün yettiğini de görüyoruz. Umutsuzluğa yer yok, buna hakkımız da yok. Kararlılıkla ülkemize, birliğimize, demokrasimize, Atatürk ve İlkelerine sahip çıkmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Etiketler
Paylaş:
"ATAŞEHİR’DE CUMHURİYET COŞKUSU" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Gürsel Sarımaden: “Türkülerle kalın türkülerle yaşayın”
2009’da kurulan ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapan  Anadolu Avrupa...
            E-SPOR MERKEZİ: AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM PROJESİ
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim öncesinde Ak Parti Ataşehir  ilçe teşkilatı...
  ARTIK ATAŞEHİR’iN  DE “PEMBEGÜL”Ü VAR
Ataşehir ‘in  Küçükbakkalköy Mahallesi’nde  menüsünde dünya mutfağından, kahvaltıya, kurabiyelerden, pastalara,...
                   SPORA ENGEL YOK
Ataşehir Belediyesi engelli bireylere yönelik yaz spor okulları başlatıyor. Engellli...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Ara