Ataşehir’in Dostluk Atölyesi: Minager  Sanat Atölyesi

Ataşehir  gibi metropol hayatın kök saldığı ilçeye Nakış Hocası Sunay Akbaş Kaplan ve Türk Sanatları Çini ve Tezhib Hocası Burcu Öztürk yeni bir soluk getiriyor.

Minager Sanat Atölyesi, Ataşehirli kadınların sosyal hayatına yeni bir renk getiriyor. Örgüden, nakışın birçok çeşidine, takı tasımından patchworke, çiniden, tezhib sanatına kadar haftanın belirli gün ve saatlerinde katılımcıların istediği kadar devam edebileceği bir keyif atölyesi olarak dikkat çekiyor.

Uzun yıllardır nakışla uğraşan Sunay Akbaş Kaplan, Minager’in açılışında  hobiye dönüşen işini anlatırken nakışın bahane, sohbetin şahane olduğu örneği ile Ataşehirli kadınlara sosyal bir mekan açmanın sevincini yaşadığını ifade etti. Kaplan; ‘Ben nakışın birçok çeşidini biliyorum. Ataşehirli hanımlarla da bu bilgilerimi paylaşmak istiyorum. Burada maksadımız deşarj olmak, kaliteli zaman geçirmek, nakış bahane sohbet şahane. Ben burada haftanın üç günü Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri ilçedeki hanımlarla buluşmayı bekliyor olacağım’ dedi.

Minager’in Türk Sanatları Çini ve Tezhib Hocası Betül Öztürk ise on beş senedir yaptığı mesleğini Minager Sanat Atölyesi’nde devam etme kararı alıp, kendi bilgisiyle Kaplan’ın bilgisini birleştirip, daha güçlü bir çalışma ortaya çıkardıklarını dile getirdi.Öztürk; ‘Türk Sanatları Çini ve Tezhib sanatını Ataşehirlilere yansıtmak istiyorum. Sunay (Akbay Kaplan) Hanım’la birlikten kuvvet doğacağını düşündüğümüz için beraberiz, sanat severleri bekliyoruz’ ifadelerini kullandı. Betül Öztürk’ün eğitimleri  Salı, Perşembe, Cumartesi günleri gerçekleşiyor ve Öztürk tüm sanat severleri atölyesine bekliyor.

Minager Sanat Atölyesi

Atatürk Mah. Meriç Cad.

Kamelya Çarşı Kat: 2 no:35

Ataşehir/İST

İLETİŞİM: 0533 395 64 24

Etiketler
Paylaş:
"    Ataşehir’in Dostluk Atölyesi: Minager  Sanat Atölyesi" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BENZER FOTOĞRAFLAR