154bc50b04c64812984bcfb977293448

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ferhatpaşa Mahallesi’nde toplam 7 bin metrekare alan üzerine kurulan Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün yeni şantiyesinin açılışını belediye işçileriyle birlikte gerçekleştirdi. Başkan İlgezdi, “Yeni temizlik şantiyemiz ilçemize hayırlı olsun. Ataşehirimiz için emeklerini ortaya koyan bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çalışmaya ve üretmeye bütün gücümüzle devam edeceğiz. Her şey Ataşehirli yurttaşlarımız için. Yeni şantiyemizle temizlik çalışmalarımızı daha etkin ve kaliteli yürüteceğiz” dedi.

 

Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan şantiyede, Ataşehir Belediyesi’nin kendi araçlarıyla evsel atık toplamaya başladığını ve bu sayede kaynakların daha verimli kullanıldığını söyleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Yeni temizlik şantiyemiz ilçemize hayırlı olsun. Ataşehirimiz için emeklerini ortaya koyan bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çalışmaya ve üretmeye bütün gücümüzle devam edeceğiz. Her şey Ataşehirli yurttaşlarımız için. Yeni şantiyemizle temizlik çalışmalarımızı daha etkin ve kaliteli yürüteceğiz” dedi.

 

 

Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı şantiye; evsel ve hafriyat atığı, yol süpürme, iş makinalarıyla birlikte toplam 50 araç ve 400 personel ile hizmet vermeye başladı. Ayrıca içerisinde atık su geri kazanım tesisi de bulunan şantiyede, günlük 85 ton atık su kimyasal işlemlerden ve ileri arıtma sürecinden geçirilerek sisteme yeniden kazandırılıyor.