sadi-yazici-dan-ibb-adayi-misiniz-sorusuna-tek-16355341_5388_m

 

2024 yerel seçimlerde ismi AK Parti'nin İBB adayları arasında geçen Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, konuyla ilgili yöneltilen soruya tek cümlelik bir yanıt vermekle yetindi. Yazıcı, ''Buna ben değil, partimizin yetkili kurulları ve Cumhurbaşkanımız karar verir'' ifadelerini kullandı.

 

2024 yerel seçimleri için geri sayım devam ederken AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday göstereceği isim herkes tarafından merak ediliyor. Adaylık için kulislerde adı geçen isimlerden biri de Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı... Son dönemlerde İBB Başkanı İmamoğlu ile girdiği polemiklerle adından söz ettiren Başkan Yazıcı, konuyla ilgili yöneltilen soruya tek cümlelik bir yanıt vermekle yetindi.

 

“BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI MISINIZ?"

 

2009 yılından beri belediye başkanlığı yaptığı Tuzla'da imza attığı projelerle ilçenin çehresini değiştiren Başkan Yazıcı, Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür'e verdiği röportajda "Büyükşehir başkan adayı mısınız?" sorusuna "Buna ben değil, partimizin yetkili kurulları ve Cumhurbaşkanımız karar verir" şeklinde karşılık verdi.