EE59CA7F-E897-4E09-A803-D6C71B482C2A

 

CHP 37. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde yapılan konuşmalar arasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sözleri salonda büyük alkış aldı. Eşitlik kavramının üzerinde yoğun olarak durduğu konuşmasında İmamoğlu, “Mesele hak hukuk adalet olunca herkes iyi bilsin ve anlasın ki ne kimseden korkarız ne de mücadeleden vazgeçeriz. Bu şehirde bütün gönüllere gireceğiz.” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasından bazı başlıklar:

 

 

*Bizler eşit gözle İstanbulumuza bakarak onlara eşit derecede hizmet edeceğiz. Çok çalışacağız. Daha fazla çalışan bir örgüt olmalıyız.

 

*Siyasette çalışmak demek her şeyden önce sokakta vatandaşla buluşmak demektir. Gençleri, kadınları, çocukları hissetmek demektir.

 

*Bizler farklı seçmen kümeleri için asla farklı konuşmamalıyız. Siyaset fark yaratmak ve değişim gerçekleştirmek demektir. Bunun için değerlerimize bağlı olarak yürümemiz gerekmektedir.

 

*Hepimizin yol haritası bellidir. Bizler Türkiye’nin en önemli birleştirici gücüyüz. Bu güç bizi ayıran en temel özelliktir. Bu ülkeyi hak hukuk adalet gibi sosyal demokrasinin evrensel düşünceleriyle buluşturmak zorundayız. Bizler bu anlamda bütün irademizi kullanmak zorundayız.Korkunun değil umudun, kutuplaşmanın değil kardeşliğin sesi olacağız. 

 

*Hiç birimiz diğer partilere oy veren vatandaşlarımıza farklı gözle bakmıyoruz. 

Bu ülkede ortak bir gelecek için her düşüncede insanın özgürce yaşayabilmesi için,  Türkiye düşleri için mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.

 

* 83 milyon yurttaşımız için mücadele ediyoruz.

Mesele hak hukuk adalet olunca herkes iyi bilsin ve anlasın ki ne kimseden korkarız ne de mücadeleden vazgeçeriz.”

 

İmamoğlu konuşma sonrasında kurultay delegelerini ayağa kalkmaya davet ederek “Gençliğimiz var demiştik, heyecanımız yüksek demiştik. Hâlâ öyleyiz.” dedi.

 

 

AYRINTILAR GELİYOR...