orhan çerkez

 


Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği (KAISİAD) Organizasyonu ve Bölge STK’ların desteğiyle 31 Ekim’de başlayan “Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri”  İstanbul Maltepe’de ilçeyi Anadolu  ezgileriyle donattı.

4 Kasım’a kadar devam edecek olan Kars, Ardahan, Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) daha önceki yıllarda Avrupa yakası Beylikdüzü meydanında üç defa yapılan tanıtım günlerini, ilk kez Anadolu yakasında Maltepe sahili etkinlik alanında gerçekleştiriyor.
Çok sayıda siyasetçi, bürokrat, gazeteci, STK temsilcileri, Karslı hemşehrilerin katılımıyla etkinlik alanı her gün birbirinden renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor.

KAR-DER Başkanı,  Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı  Orhan Çerkez de, STK’lara verdiği desteği yine devam ettirerek hemşehrileriyle bir araya gelmeyi ihmal etmedi. Çerkez Maltepe etkinlik alanında gerçekleşen “Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri” için şunları söyledi: “”Her yıl kaz gecesi düzenleyerek halkımızı İstanbul’da bir arada tutmaya çalışıyoruz. Bu yıl da Maltepe’de çok daha kapsamlı bir etkinlikle buluşmamızı gerçekleştireceğiz. Birbirimize sahip çıkmak, birbirimizin sorunlarını dinleyip çözüm olmak nedeniyle ulusal yayınlarda farklı fikirlerde bulunan gazeteci ve yazarları da gecemize davet ettik. Gelenek ve göreneklerimizi yaşatıp ayakta tutmak, içimizdeki değerin önemini ortaya koymak için bir araya geliyoruz. Bu nedenle bütün hemşerilerimizi Maltepe sahilinde bulunan çadır etkinliğimize bekliyoruz.”