PHOTO-2023-06-05-12-20-19

 

ADD Ataşehir Şubesi’nin düzenlemiş olduğu ‘Yaza Merhaba Şenliği’ Ataşehir Amfili Park’ta coşkuyla kutlandı. Dernek Başkanı  Seda Günel’in sunumuyla başlayan şenlikte konuşan ADD Genel Merkez Yöneticisi Önder Polatoğlu'nun Cumhuriyet’i kadın devrimi olarak ifade etti. Polatoğlu aynı zamanda  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismine kazandırmış olduğu sıfatların açıklamasını yaptığı konuşması şenliğe katılan Ataşehirliler’den büyük alkış aldı.

 

 

ADD Ataşehir Şubesi’nin düzenlemiş olduğu ‘Yaza Merhaba Şenliği’ Ataşehir Amfili Park’ta coşkuyla kutlandı. Açılışa CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ve Kadın Kolları Başkanı Seval Düzenli, CHP Ataşehir Meclis Üyesi aynı zamanda ADD Ataşehir şube yönetiminde bulunan Sevgi Uluğ da katıldı. Uluğ aynı zamanda dayanışmanın yaşatacağına vurgu yaparak derneğe sosyal medya hesabından da destek verdi.

 

“EN BÜYÜK TEŞEKKÜRÜ GELECEĞİN KEMALİSTLERİNE  YAPMAK İSTİYORUM”

 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlattığı yolda yürüyen gençlere yönelik konuşma yapan Seda Günel, ADD Genel Merkez Yöneticisi Önder Polatoğlu’nu sahneye  davet etti. 

Polatoğlu Yaza Merhaba Şenliği’nde şunları söyledi: “Ataşehir şubesi çok kıymetli yöneticileri ve üyeleri hepinize çok teşekkür ediyorum. Ataşehir şubemizin düzenlemiş olduğu “Yaza Merhaba Şenliği’ ne sunmuş olduğunuz katkılar çok değerli ve kıymetlidir. Göstermiş olduğunuz bu katkılardan ve desteklerden dolayı hepinize Ataşehir şubesi ve Genel Merkez adına çok teşekkür ediyorum ve Sizlere Sayın Genel Başkanımız Mustafa Hüsnü Bozkurt’un selamlarını iletiyorum. En büyük teşekkürü geleceğin Kemalistlerine  yapmak istiyorum. Geleceğimiz onlar, geleceğimizin Atatürkçüleri onlar. Kemalist kadınlar her zaman bulunduğumuz ortamda  kendilerini fark ettirirler.”

 

 

NEDEN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DENİYOR?

 

"Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale’de 200 yıl toprak kaybeden Osmanlı varken emperyalistlere karşı korkunç bir mücadele verdi.

 

 Çanakkale Boğaz’ından girmek isteyen bu kuşatmaya karşı öyle bir büyük direniş sağladı ki; buna rağmen elindeki bütün güçleri seferber edip, onların hevesini kursağında bıraktı. İşte o zaman Gazi oldu ve Gazi Mustafa Kemal unvanına kavuştu. Peki ne zaman Atatürk oluyor? Kurtuluş Savaşı… Yedi düvele karşı antiemperyalist mücadeleyi dünyada ilk defa başlatan, bunu halkıyla birlikte müdafaayı hukuk cemiyeti kurup sonra bunu bir ruha büründüren, Kuvay-ı Milliye ruhuna büründüren ve vermiş olduğu bu kurtuluş mücadelesini başarıyla bitirdikten sonra yetinmez, herkesin, her kesimin fırsat eşitleyeceğini yaşayacağı kendisinin de kutsadığı ‘en önemli esrimdir’ dediği Cumhuriyet’i ilan ederek bununla da yetinmeyip, bir dizi reformist devrimleri hayata geçirerek bizlere bırakmış olduğu bu eseri, bu devrimler içerisinde en önemlisi oluyor."  

 

“CUMHURİYET BİR KADIN DEVRİMİ OLDUĞU İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR”

 

 

"Şube Başkanımız kadın, buradaki ağırlıklı misafirlerimiz  kadın olduğunu gördüğüm için söylemeden geçemeyeceğim. En önemlisi Cumhuriyet. Cumhuriyet bir kadın devrimi olduğu için çok önemlidir. İşte o zaman Atatürk oluyor. Şimdi kimin Mustafa Kemal, kimin Atatürk, kimin Gazi Mustafa Kemal Atatürk dediğini siz düşünün.”

 

Polatoğlu’nun konuşmasının ardından 'Yaza Merhaba Şenliği' çeşitli gösterilerle devam etti.

 

 

 

Üç gün süren şenliğe çok sayıda katılım sağlandı. Katılımcılar aynı zamanda ADD Ataşehir şubesinin desteklediği kadın girişimcilerin el emeklerinden alışveriş yaptı. Halk oyunlarının ve çeşitli Anadolu ezgilerinin sahne aldığı etkinlik,  Ataşehir’i yaz mevsimine hazırladı.