196137138_1927229030748341_8148433422797036904_n

 

Ataşehir Belediyesi’nden ödüllü yarışma!.. 

Ataşehir Belediyesi daha yeşil bir çevre için gerçekleştirdiği farkındalık hareketlerine bir yenisini daha ekleyerek yarışma düzenliyor. 10 Haziran Perşembe günü sosyal medya hesaplarından gerçekleşecek yarışmada saklama kabı ve kupa hediye edilecek.

 

 “Ataşehir’de yıllardır çevre dostu projelerimizi hayata geçiriyor, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Göreve geldiğim günden beri söylediğim sözün arkasındayım. 1 metrekare yeşil alanı imara açmadım, açmayacağım!” ifadelerini kullanan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ekibiyle gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için farkındalık hareketlerine yoğunluk verdi. 

 

 

 HER ŞEY DAHA YEŞİL BİR GELECEK İÇİN

Ataşehir Belediyesi,  12. düzenlenen Çevre Şöleni’nin ardından, çevre bilincini ilçeye yaymayı amaçlayan yarışmayı hayata geçirerek yeşilin önemine dikkat çekiyor. Doğru yanıt veren ilk beş kişiye ödül verilecek olan yarışmaya katılacak olan vatandaşlarda Ataşehir’de oturma zorunluluğu aranmıyor. 

 

Belediyenin resmi sosyal medya hesabından paylaşılan yarışma kuralları şöyle sıralanıyor:

 

 

1. Ataşehir’de ikamet etme zorunluluğu bulunmaktadır.  

2. Her kullanıcı, yarışma süresince bir kez bilet kazanabilir. Bir kez bilet kazanan kullanıcı, diğer sorulara doğru yanıt veren ilk kişi olsa dahi ödül kazanamaz. Şartları sağlayan ve doğru yanıt veren ikinci kullanıcı ödüle hak kazanacaktır.  

3. Yarışmaya katılan Twitter, Facebook ve Instagram kullanıcılarının, ödül    alabilmek için @atasehirbld kullanıcı isimli hesabımızı takip ediyor olması gerekiyor. Doğru cevabı veren ilk kişi hesabımızı takip etmemiş ise ödül, doğru cevabı veren ve şartları yerine getiren ilk yarışmacımıza verilir.  

4. Kazanmak için, cevapların sorunun yer aldığı gönderinin altına yazılması gerekiyor. Başka bir gönderinin altına yazılan veya direkt mesaj olarak atılan yanıtlar dikkate alınmaz. Yalnızca soru paylaşımının altına yazılan cevaplar dikkate alınacaktır.  

5. Her bir soru için ön şartları yerine getiren ve doğru yanıt veren ilk beş kişi, ödülü kazanacaktır.  

6. Her bir soru için, bir kullanıcının verdiği ilk yanıt dikkate alınır, bir soruya birden fazla yanıt veren kullanıcının sonraki yanıtları dikkate alınmaz.  

7. Ödül teslimi için: kazanan vatandaşlarımızın vereceği iletişim bilgileri üzerinden kendileriyle görüşülüp, hediyeler elden teslim edilecektir.   

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM