“DasDas”TAN ARALIK AYINA SICAK KARŞILAMA!

“DasDas”TAN ARALIK AYINA SICAK KARŞILAMA!
Bu haber 28 Kas 2017 Sal 11:21 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

İstanbul’un Batı Ataşehirdeki yeni sanat noktası DasDas, tiyatro ve müzik dolu programıyla Aralık ayına merhaba demeye hazırlanıyor. DasDas Sahne dikkat çekici oyunlarıyla, DasDas Müzik ise farklı tarzda konserleri ile Aralık ayında da İstanbullu sanatseverlerin cazibe merkezi olmaya devam edecek.

 

 28 Kasım Salı akşamı, Twilight Zone serisinden uyarlama “Alacakaranlık Kuşağı” oyunu tekrar DasDas Sahne’de olacakBirbirinden bağımsız ama yine de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Çağdaş Tekin, Doruk Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer alıyor. 4 Aralık akşamı Alacakaranlık Kuşağı yeniden DasDas’ta sahnelecek.

Ayrıca 28 Kasım akşamı DasDas Performans Sahnesi her biri de birbirinden komik hikayeleri ve sahnedeki neşesiyle cemiyet ortamında sayılan ve sevilen bir komedyen olmayı çoktan başarmış bir insan olan Alpay Erdem’i ağırlayacak.

 “DasDas”ta geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynanan ve bu sezonun da açılış oyunu olan “Joseph K 29 Kasım’da iki ayrı performansla sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

Modern zamanların ozanı, birbirinden güzel şarkıların yaratıcısı, Türkiye’nin en özgün yorumcularından Hüsnü Arkan sevilenşarkılarıyla 29 Kasım’da DasDas’ta ilk kez sahne alacak.

2 Aralık’ta bu yılın heyecanla beklenen oyunlarından “DasDas” prodüksiyonu “Uyarca” seyircilerle buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına taze metni ile “Uyarca”yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. Tansu BiçerMehmet Ali NuroğluArif PişkinKanbolat Görkem ArslanZamire Zeynep KasapoğluSerhan OnatArmağan Döşlüoğluile Kudsal Döşlüoğlu’nun rol aldığı oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağı yer alıyor. “Uyarca” 3 Aralık’ta da DasDas sahnesinde olacak.

 

2 Aralık akşamı ayrıca söz yazarı ve besteci kimliğiyle tanınan Korhan Futacı, Kara Orkestra ile karanlığa orkestral bir müzik tozu serpecek. Her biri birbirinden farklı bir ritüele dönüşen konserleri ile tanınan Korhan Futacı ve Kara Orkestra, bu sefer DasDas’ta müzikseverlere alemler ötesi farklı bir deneyim yaşatacak.

 

3 Aralık Pazar günü çocuk oyunu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy minik tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. Alper Baytekin’in yazdığı, Derya Yıldırım’ın yönettiği ve Bahadır Buyruk ile Bağış Angigün’ün rol aldığı “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy”ün pasta yapımı macerası, müzikli hareket tiyatrosu anlatımı ile 3 yaş üstü çocukların çok seveceği eğlenceli bir gösteri sunuyor.

Altıdan Sonra Tiyatro’nun yeni oyunu “III. Richard” 4 Aralık akşamı tiyatroseverlerle ilk kez DasDas sahnesinde buluşacak. Yiğit Sertdemir’in yönettiği oyun Shakespeare’in unutulmaz eserini yeniden tiyatroseverlerle buluşturacak.

 

6 Aralık Çarşamba akşamı ise Bernard-Marie Koltès‘in yazdığı, Rıza Kocaoğlu‘nun rol aldığı Ormanlardan Hemen Önceki Gece”DasDas’ta sahnelenecek. Melis Tezkan ve Okan Urun’un oluşturduğu sanat topluluğu biriken’in sahnelediği oyunda, sahnedeki “adama” eşlik eden müzik, video ve ışık tasarımı da Koltès’in bu şiirsel başkaldırısına hizmet etme amacını taşıyor.

 

 

 

Etiketler
Paylaş:
"“DasDas”TAN ARALIK AYINA SICAK KARŞILAMA!" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüller
Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın kullandığı Ticket Restaurant markasıyla yemek...
ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BULUŞTURAN KURSLAR BAŞLIYOR
Yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan kaldırılması gerektiğine inanan Ataşehir Belediyesi,...
     GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ KADIN MAHKUMLAR İÇİN SORUYOR
İSTANBUL 1.Bölge Milletvekili MYK Üyesi CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze...
Hamza Yerlikaya Spor Salonu Açıldı
Hamza Yerlikaya Spor Salonu açıldı.  Galatasaray Ataşehir Spor Okulları tarafından...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüller

Türkiye’deki Kurumlar...

Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın...
ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BULUŞTURAN KURSLAR BAŞLIYOR

ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BUL...

Yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan...
Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüller

Türkiye’deki Kurumlar...

Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın...
ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BULUŞTURAN KURSLAR BAŞLIYOR

ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BUL...

Yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan...
  2019’DA BELEDİYE BÜTÇESİNDE TASARRUFA GİDİLDİ

  2019’DA BELEDİYE BÜ...

 Ataşehir Belediye Meclisi (11 Ekim...
        Ataşehir’de İklim Eylem Plan

        Ataşehir’de İklim E...

Ataşehir Belediyesi, hava kalitesinin korunması...
ATAŞEHİR’DE “HUKUK OKUR YAZARLIĞI” SEMİNERLERİ

ATAŞEHİR’DE “HUKUK OKUR YAZ...

Ataşehir’de vatandaşın temel hukuk bilgileri...
Ara