E-SPOR MERKEZİ: AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM PROJESİ

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim öncesinde Ak Parti Ataşehir  ilçe teşkilatı yeni yönetimi, basınla bir araya gelmişti. Aynı şekilde seçim sonrası da Ataşehir basınıyla görüşmelerine devam eden Ak Parti teşkilatı basınla fikir istişarelerine devam edeceğini gösterdi. Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Ahmet Özcan, basına seçim yorumlarını sordu ve Ak Parti İlçe Başkanlığı olarak çıkarmaları gereken önermeler hakkında fikir istişaresi yaptı. Toplantının en ilginç konusu ise gelişmiş ülkelerde  uygulanan ve Ak Parti teşkilatının Ataşehir’de hayata geçirmeyi hedeflediği E-Spor Merkezi’ydi.

 ATAŞEHİR’E E-SPOR MERKEZİ

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı görevine geldiği an proje komisyonu oluşturduklarını dile getiren Özcan, Türkiye’nin değil dünyanın konuşacağı projeyi Ataşehir’e getireceklerini ifade etti. Özcan: Ataşehir’de sadece Türkiye’de değil dünyada da söz ettirecek projelere ihtiyacı var. Ataşehir’de gerçekleştirmek istediğimiz, Türkiye’de tek olan E-SPOR Merkezi projesi. Artık sporu bile oturduğumuz yerden, bilgisayar üzerinden yapılıyor. Bu trend hızla artıyor. Güney Kore, Japonya gibi ülkelerde yaygın olan Türkiye’de de alt yapısı bulunan bir uygulama E-SPOR. Ataşehir’de uluslararası karşılaşmaların yapılabildiği, eğitimlerin yapılabildiği kompleks şeklinde bir E-SPOR Merkezi düşünüyoruz.” dedi.

E-Spor Merkezi nedir? Nasıl oynanır?

 E-Spor online oyunlar üzerine kurulu bir spor dalıdır. Elektronik spor, dünyanın dört bir yanından kişilerin internet aracılığıyla buluşup oyun oynayabileceği ya da belli zamanlarda düzenlenen uluslararası büyük elektronik spor organizasyonları aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların buluşup, oyun oynayabilecekleri bir spor olarak tanımlanabilir. Diğer spor müsabakalarındaki gibi e-Spor müsabakalarında da kişiler veya takımlar karşı karşıya getirilir ve çeşitli yeteneklerinin konuşacağı, oyunu izlemesi ve yapması keyifli bir ortam oluşturulur. Diğer sporlardaki gibi hem fiziksel hem de zihinsel çaba ve beceri gerektirir.

Kişisel bilgisayarların evlere kadar girmesi, internetin yaygınlaşması ve çeşitli rekabetçi oyunların ortaya çıkmasıyla günümüzde e-Spor, hızla gelişmekte ve yayılmaktadır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde E-Sporcular artık sporcu olarak sayılarak sporcu lisansı almaya başlamışlardır. Türkiye ise 2014’ten beri lisans veren ülkeler arasına katılmıştır. İnternet ağı ve gelişmiş bilişim teknolojilerine sahip olmanın E- Spor için gerektiği düşünüldüğünde akla ilk şu soru geliyor: Ataşehir’de E- Spor Merkezi’nin altyapısı hazır mı?

 

Etiketler
Paylaş:
"            E-SPOR MERKEZİ: AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM PROJESİ" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BENZER FOTOĞRAFLAR