hastane1

 İSTANBUL VALİSİ ATAŞEHİR’DE AÇILIŞ YAPTI

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu,Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Acil Servis Ek Üniteleri ile hastane içinde yer alan anaokulunun açılışını yaptı.

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Acil Servis Ek Ünitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ve Kopuzlar Vakfı Anaokulu hizmete girdi.

Açılıştan önce Vali Mutlu, İstanbul Kamu Hastaneleri Kurumu Kuzey Bölge Genel Sekreteri Şuayip Binici'yi makamında ziyaret etti. Vali Mutlu'ya, Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu ve İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu eşlik etti.

Köklü bir hastanede iki önemli açılış gerçekleştirileceğini söyleyen Vali Mutlu, "Acil Servis ve Fizik Tedavi-Rehabilitasyon Merkezleri'nin hastanemize, anaokulumuzun da eğitim sektörüne, insanlarımıza ve yavrularımıza hayırlı olmasını temenni ederim" dedi.

Açılış sonrasında ünite ve merkezleri gezen Vali Mutlu, yapılan çalışmaları çok beğendiğini belirterek, halkın hizmetine giren bu tesiste emeği geçenlere teşekkür etti. Acil Servis Ünitesinde birçok hasta ile sohbet eden Vali Mutlu hastalara geçmiş olsun dileklerini sundu. Konuşmaların ardından İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kopuzlar Vakfı Başkanı Ali Kemal Kopuz’a, Halk Sağlığı Müdürü Doç. Dr. Mustafa Taşdemir ise Opr. Dr. Tuncay Kavak adına Ümit Kavak’a projelerin hayata geçirilmesinde verdikleri katkı ve desteklerden dolayı birer teşekkür plaketi verildi. Törene Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Asılsoy, Şube Müdürü İrfan Zeki Er, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Nimetullah Topu, STK temsilcileri katıldı.

 KOPUZLAR VAKFI ANAOKULU AÇILDI

 

Sağlık merkezlerinin açılışı sonrası, yine hastane içinde bulunan Kopuzlar Vakfı Anaokulu açılış törenine de katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu; açılış kurdelesini kendisini karşılayan çocuklarla beraber kesti. Vali Mutlu, anaokulunda bulunan çocuklarla bir süre sohbet ettikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Mutlu açılışlar sonrasında ise basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İyi bir rol model oluşturuldu

Mutlu, İstanbul’un eğitim standartlarının gelişmesi ve geleceği kuracak olan çocukların iyi yetişmesi için gayret sarf ettiklerini belirterek, “Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi burada iyi bir rol model oluşturdu. Hastane bahçesinde, hastane çalışanlarının ve çevredeki vatandaşların yararlanacağı güzel bir anaokulu oluşturuldu” dedi.

 Okul sütü uygulamasının faydalı olacağını düşünüyoruz

  ‘Okul Sütü Projesi’yle ilgili sorulan bir soruyu şöyle yanıtladı: “Süt dağıtımını da ilgili bakanlıklarımız ve dağıtıcı firmaların katkısıyla organize edip, sağlıklı bir neslin yetişmesi bakımından önemli bir gıda olan sütün çocuklarımızla buluşturulmasını sağlayacağız. Çocuklarımızın bedensel gelişimine de katkı sağlayacak bu uygulamanın faydalı olacağını düşünüyoruz.”

 Daha fazla yatırım yapmaya devam edeceğiz

 İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 4+4+4 eğitim sisteminde yaşanan sıkıntılarla ilgili olarak da önümüzdeki eğitim yılına İstanbul’un çok daha güçlü bir şekilde hazırlandığını kaydederek, “ Sistemin getirmiş olduğu fiziki kapasitedeki artışı karşılayabilecek potansiyeldeyiz. Nihai hedefimiz tam gün eğitim ve 30 kişilik sınıflar. Önümüzde kat etmemiz gereken bir yol var. Ama ulaşmak istediğimiz standartları yakalayabilmek için daha fazla yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Asılsoy’dan açıklama

 

Kopuzlar Vakfı Anaokulu açılışı sonrası Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Asılsoy da okulun hastane bünyesinde çok kısa bir zamanda hazırlanarak hizmete girdiğini belirterek, “Eğitim öğretimin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi için gerekli her türlü hazırlık bitti. Okulumuza kayıtlar devam ediyor. İkinci dönemde açıldığı için duyulmamış olabilir. Ama inanıyorum ki hem hastane içinde hem de çevredeki öğrencilere hizmet verecek donanımlı bir okul olacak” diye konuştu.

 Kopuzlar Anaokulu

 Kopuzlar Anaokulu Müdürü Dicle Kaan da okulla ilgili bilgiler verdi. 6 derslikli okulda 2 uyku odası, yemekhane, çok amaçlı oyun salonu, oyun parkı ve idari odalar bulunuyor. Okul, 2 şube anaokulu, 2 şube de kreş olarak hizmet verecek. Eğitim görecek öğrenci sayısı 160’a kadar çıkabilecek olan okulda şu anda 40 öğrenci eğitim görüyor.