darülaceze1

ATAŞEHİR BELEDİYESİ YAŞLILARI UNUTMADI

 “TEK İHTİYACIMIZ SEVGİ”

Yaşlılar Haftası sebebiyle Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der ile Sosyal Yardım İşler Müdürü Duygu Övür,  Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü’nde kalan yaşlıları ziyaret ederek, sohbet edip karanfil dağıttı. Ataşehir Belediyesi adına, yaşlılara; saygı sunmak ve onların yalnız olmadıklarını hatırlatmak için düzenlenen ziyaret, Darülaceze yöneticileri ve Darülaceze’de kalanlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de, 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası sebebiyle yayınladığı mesajda, “Tüm büyüklerimizin yaşlılar haftasını kutluyor, minnet ve şükran duygularımla ellerinden öpüyorum” dedi.

Yaklaşık 200 kişiyle tanışıma ve sohbet etme olanağı bulan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der ise ziyaret sonrası gazetemize yaptığı açıklamada

Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü’nde kalan vatandaşların yaşadıkları ortamın çok iyi olduğunu, bu ortamın yaratılmasına emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek “Büyüklerimizle sohbet ettik. Hayatlarından çok memnun olduklarını, maddi hiçbir ihtiyaçları olmadığını tek isteklerinin aranmak, sorulmak olduğunu belirttiler. Zaten gülen yüzleri her şeyi anlatıyor. Burayla ilgili Ataşehir Belediyesi’nin üzerine düşen bir görev olursa seve seve yaparız. Büyüklerimiz için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Hayatta hiçbir kimsesi olmayan 78 yaşındaki Yüksel Gürsel iki yıldır Darülaceze’de kaldığını ortamdan, personelin davranışlarından verilen hizmetten çok memnun olduğunu, pek çok sosyal aktiviteyle ilgilendiklerini söylüyor. Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der ile Sosyal Yardım İşler Müdürü Duygu Övür’e ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek, sık sık gelmelerini söyledi.

Adını vermeyen başka bir sakin de “Tek ihtiyacımız sevgi… Bizi yalnız bırakmayın… Sık sık ziyaretimize gelin” dedi.

Darülaceze Müdürü İsrafil Aydın da, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der ile Sosyal Yardım İşler Müdürü Duygu Övür’e ziyaretleri için teşekkür ederek Yaşlılar Haftası nedeniyle yaptıkları etkinlikler hakkında bilgi verdi. Bu etkinlikler kapsamında Darülaceze sakinleri ve “Sosyal Duyarlılık Projesi” kapsamında sakinlerle bire bir çalışan lise, üniversite ve Darülaceze Dostları’nın katılımıyla Kurtköy’de 150 fidanlık bir hatıra ormanı oluşturulurken, “Aktif Yaşlılık Projesi” kapsamında ise Kadıköy iskele meydanından Altıyol’a kadar “Sporla Gülümse” adlı bir yürüyüş gerçekleştirildi. İBB’nin Topkapı Tesisleri’nde ise İstanbul genelinde kamu, azınlık ve derneklere ait huzurevlerinde kalan sakinlerin katılımıyla özel bir konser ve yemek düzenlendi.

Ziyaretin sonunda, huzurevi sakinlerinden Metin Öncü bağlaması eşliğinde türküler söylerken, Darülaceze sakinleri, görevli personel, Abdullah Der ve Duygu Övür de Öncü’ye eşlik etti.