acıbademüni1

Acıbadem Üniversitesi’nin tanıtım günleri başladı. Henüz inşaat çalışmaları devam eden Küçükbakkalköy’deki Ataşehir Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde yapılan tanıtım günlerine öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği görülüyor. Acıbadem Üniversitesi’nden bir  yetkili tanıtım günleri nedeniyle gazetemize açıklamalarda bulundu.

30 Eylül’de açılışı yapılması planlanan, Küçükbakkalköy’de bulunan Kerem Aydınlar Kampüsü’nde inşaat çalışmaları son hızla devam ediyor. 20 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen Acıbadem Üniversitesi toplamda 70 bin metrekare kapalı alana sahip. 4 bloktan oluşan kampüste, kapalı yüzme salonu, spor salonları, 750 kişilik konferans salonu var. Binaların ikinci bodrum katları ise otopark olarak kullanılacak kampus içersinde 10 bin metrekarelik açık alan da bulunuyor.

AcibademUniversitesi_Log

 Acıbadem Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi (Fizyoterapi Rehabilitasyon Bölümü, Hemşirelik Bölümü, Sağlık Yönetimi Bölümü), Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Fen Edebiyat Fakültesi (Moleküler Biyoloji, Psikoloji Bölümü, Genetik Bölümü) eğitim verecek. 2280 öğretim üyesi, 350 akademik ve idari personelin çalışacağı üniversitede 1250 öğrenci eğitim görecek.

Acıbadem Hastaneleri’nin yetişmiş akademik kadrosunun eğitime yönlendirilmesiyle 2009’dan beri Maltepe’de eğitim veren üniversite Ataşehir’de yapılan Kerem Aydınlar Kampüsü’ne geçmesiyle birlikte bir şehir üniversitesi kimliğine de bürünecek.

Ülke çapında 16 hastanesi ve yaklaşık 14 bin çalışanı ile sağlık sektörünün önemli kuruluşlarından olan Acıbadem Hastaneleri’nin arkasında Acıbadem Sağlık Grubu gibi bir gücün olması da üniversiteye olan ilgiyi artırıyor. Acıbadem grubu hastaneleri de istihdam sürecinde Acıbadem Üniversitesi mezunlarını tercih ediyor.

Öğrencilerin Ataşehir’deki kampüsü merak ettikleri için Acıbadem Üniversitesi tanıtım günlerini yapımı devam eden Ataşehir’deki Kerem Aydınlar Kampüsü’nde yaptıklarını belirten yetkili yeni eğitim ve öğretim yılında 550 kişilik bir kontenjanları olduğunu da söylüyor.

 550 öğrencinin yüzde 10’una tam burs verilirken, ilk üç tercihinde Acıbadem Üniversitesi’ne yer veren ve Acıbadem Üniversitesi’ne kaydolan öğrencilere de eğitim hayatı boyunca yüzde 15 indirim sağlanacak. Acıbadem Üniversitesi’nde yıllık ücretler 13-47,5 bin TL arasında değişiyor.

Gazetemize açıklamalarda bulunan yetkili, geçen yıl Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşen öğrencilerin yüzde 95’inin ilk üç tercihinde Acıbadem Üniversitesi’ne yer verdiklerinin de altını çiziyor.

Küçükbakkalköy’de bulunan Kerem Aydınlar Kampüsü’ndeki tanıtım günleri 18 Temmuz’a kadar hafta sonları da dâhil olmak üzere devam edecek.

 acıbademüni2

acıbademüni1