mhtrabzon2

 ATAŞEHİRLİ TRABZONLULAR DOYASIYA EĞLENDİ

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Memleket Havaları” etkinliğinin ikincisinde Trabzonlular bir araya geldi. Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu Fuaye alanında düzenlenen  “Memleket Havaları 2 -Trabzon” etkinliğinde, Tarık Tüfekçi, Zeynep Başkan, Yavuz Değirmenci ile Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Trabzon Halk Oyunları Ekibi sahne aldı. Yalnızca Ataşehir’de değil çevre ilçelerde yaşayan Trabzonluların da katıldığı konserde konuklara Akçaabat Köfte ve Laz Böreği de ikram edildi.

Etkinliğe, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Trabzonlular Derneği Yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

 Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkanı Namık Sürmen yaptığı kısa konuşmada bütün Trabzonluların düzenleyecekleri etkinliklere katılmalarını beklediklerini ve bu etkinliği düzenlemelerine destek veren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye teşekkür ettiğini söyledi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de konuklara seslendi. İlgezdi, konuşmasına etkinliği izlemeye gelen kadınlara teşekkür ederek başladı. İlgezdi, Trabzonlu olmasa da

Ataşehir Belediye Başkanı olarak Ataşehir’de  yaşayan herkesin benim hemşerisi, arkadaşı olduğunu belirterek “Erzurum, Trabzon, Sivas… Hepsi benim için birdir. Bizim hizmet aylayışımız da ayırmak değil birleştirmek vardır

Namık Sürmen Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkanı seçildiği gün bir söz vermiştim. Sivil toplum örgütlerine yer vereceğim diye… Yerlerini yapıyorum. Trabzonluların yerini de çok kısa zamanda vereceğim. Siyasetçiler konuşur, söz verir gider. Biz öyle siyasetçi değiliz. Biz burada birlikte yaşıyoruz. Dostluklarımızı paylaşıyoruz. Verdiğimiz sözlerin sonuna kadar da arkasındayız” dedi.

 Salonu dolduran Trabzonluları söyledikleri türkülerle coşturan Tarık Tüfekçi, Zeynep Başkan, ve Yavuz Değirmenci’ye de katkıları nedeniyle plaket verildi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye de Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkanı Namık Sürmen tarafından derneklerine yaptığı katkılar ve verdiği destek nedeniyle bir teşekkür plaketi verildi.