REMZİ1

BAYBARS ALTUNTAŞ’TAN GİRİŞİMCİLİK ÜZERİNE TÜYOLAR

Ataşehir Remzi Bayraktar Ticaret Meslek Lisesi Girişimcilik Kulübü, 8 Aralık Cumartesi 2012 günü okulun konferans salonunda ülkemizin girişimcilik alanında en ünlü simalarından Baybars Altuntaş’ı ve Baybars Altuntaş Fan Club’ı ağırladı.

Hafta sonu olmasına karşın salonun dolu olması dikkat çekiciydi. Dinleyicilere çekilişle kitap hediye edilmesi ile başlayan etkinlik, okulun 12. sınıf öğrencilerinin kendi girişimleri olan ülkemizde benzeri olmayan aromalı çay sattıkları internet sitesinin tanıtımı ile devam etti. Daha sonra Baybars Altuntaş söz aldı. Altuntaş, kendi hayat hikâyesinden örnekler ile girişimcilik tecrübelerinden söz ederek öğrencilerin sorularını yanıtladı. İnsanın çok istemesi ve akıllıca planlar sayesinde hedefine mutlaka varacağını belirterek “Aşılamayacak engel yok. Asıl engel yeterince istememek, yeterince çalışmamaktır. Çok sayıda üniversiteye, sivil toplum kuruluşuna konferans amacıyla gittim ama bir devlet lisesine ilk kez geliyorum. Bu imkanı sağlayan Remzi Bayraktar Ticaret Meslek Lisesi Girişimcilik Kulübü’ne, okul müdürü D.İbrahim Gürle ’ye ve organizasyonu sağlayan kulüp öğretmeni Yasin Tiryaki ’ye çok teşekkür ederim. Ayrıca, lise öğrencilerinin girişimcilik konusundaki ilgisini ve isteğini görmek beni çok mutlu etti” dedi.

Etkinlik gününün kendi Fan Club’ının kuruluş yıldönümüne denk gelmesinin hoş bir sürpriz olduğunu söyleyen Altuntaş’ın üzerinde fotoğrafı bulunan pastayı keserken mutluluğu yüzünden okunuyordu. Etkinliğin son bölümünde Baybars Altuntaş kitaplarını imzaladı.