Cemalnur Sargut1

CEMÂLNUR SARGUT ATAŞEHİR’DE

  Ataşehir Optimum Outlet İstanbul, ziyaretçileri için hazırladığı birbirinden güzel Ramazan etkinlikleri ve söyleşilerle, “On Bir Ayın Sultanı”nı ağırlıyor.

21 Temmuz saat 16.00’da, sevilen Tasavvuf Araştırmacısı ve Yazar Cemâlnur Sargut’u,“Tasavvufta Ramazan” başlığı altındaki sohbet toplantısında ziyaretçileriyle buluşturacak olan Optimum Outlet İstanbul’da Ramazan bir başka yaşanacak.

Optimum Outlet İstanbul, Ramazan Ayı boyunca hem çocuklar hem de yetişkinler için keyifli aktivitelere sahne olacak.

21 Temmuz saat 16.00’da, Optimum’daki Ramazan Sohbetleri etkinliği sonrasında aynı zamanda Nefes Yayınları’ndan çıkmış olan kitaplarını da imzalayacak olan Cemâlnur Sargut, “Tasavvufta Ramazan”  başlığı altında; ‘Orucun hikmeti nedir?’ ‘Organlarımızın yani; ağzın, kalbin, gözün, elin, dilin oruç tutması ne demektir?’ ‘Ramazan neden diğer aylardan daha hayırlıdır?’, ‘Ramazan’da nasıl beslenmeliyiz?’ ‘Bayramın anlamı nedir?’ gibi konulara değinecek…

  Cemâlnur Sargut Kimdir?

Cemâlnur Sargut 1952'de İstanbul'da doğmuş; üniversite eğitimini Kimya Mühendisliği dalında tamamladıktan sonra 20 yıl kimya öğretmeni olarak görev yapmıştır. Mutasavvıf bir ailede yetişen Cemâlnur Sargut, gençlik yıllarında felsefeye ilgi duymuş ve büyük felsefecilerin hayatlarını incelemiştir. Felsefenin yaşanılamayan bir ilim olduğunu fark etmesinin ardından, ilmini hâl etmiş bir örneğin arayışı içinde Mevlânâ'ya yönelmiş ve hocası Sâmiha Ayverdi'nin isteğiyle Kur'an-ı Kerîm ve karşılaştırmalı Mesnevi çalışmalarına başlamıştır. Ve bunu takiben yine hocasının teşvikiyle 24 yaşında gençlerle başladığı Mesnevi çalışmalarına bugün milyonlara hitâb ederek devam etmektedir.

Cemalnur Sargut2