242151008_1728236047379904_1272471736012214305_n

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Gültekin’le birlikte İçerenköy Mahalle Temsilciliği okullara ziyaret bulundular. Pandemi nedeniyle 1,5 yıl okullarından uzak kalan öğrencilerin sevinçlerini paylaşan örgüt üyeleri, okul yönetimiyle süreç içinde pandemi önlemlerini konuşarak fikir istişaresinde bulundular.

 

 

Pandemi nedeniyle 1,5 yıl ara verilen yüz yüze eğitimin başlamasıyla 18 milyon öğrenci, 1 milyon 100 bin öğretmen okullara geri döndü. Yeni eğitim öğretim yılında Ataşehir’de bulunan eğitim yuvalarına ziyarette bulunan  siyasi yüzler de süreç içerisinde neler yapılabileceğinin değerlendirilmesi gerçekleştirdi.

 

 

 CHP Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Gültekin ve İçerenköy Mahalle Temsilcileri Hıdır İğde, Neslihan Gürsoy, Gülcan Yalçınkaya, Ersin Karaaslan, Okan Kılıç Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve  Teknik Anadolu Meslek Lisesi, İçerenköy Hasan Leyli İlkokulu, Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu’na ziyarette bulundular.

 

 

Okulların durumu hakkında bilgi aldıklarını belirten örgüt üyeleri, yeni eğitim ve öğretim yılı için okul müdürlerine başarılar dilediler. Aynı zamanda örgüt, pandemi koşullarının da istişaresini gerçekleştirirken, okulların  taleplerini de dinlediler. Öğrencilerin maske ve dezenfekte ihtiyacının okullar tarafından karşılandığını belirten okul müdürleri, okul içinde mesafenin de uyarı levhalarıyla korunduğunu açıkladı. Son olarak önlemlere rağmen Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir sınıfta 7 vakanın tespit edilmesi sonucu sınıfın karantinaya alındığı belirtildi.