atasiir1

10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası nedeniyle Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” isimli şiir okuma yarışmasının finali yapıldı. 

Ataşehir Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası kapsamında “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” isimli şiir okuma yarışmasının finali, 9 Kasım Cuma günü saat 12.00’da Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde yapıldı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve başkan yardımcılarının izlediği yarışmanın finalinde; öğrenciler, öğretmenleri, aileleri ve arkadaşları da salonda yerlerini aldı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yarışmaya katılan tüm öğrencilerin birinci olduğunu belirterek, “Bu salonda Atatürk’e ve Cumhuriyet’e sahip çıkan çocuklarımız var. Onlara yürekten inanıyor ve güveniyorum” dedi. Jüri Başkanı Şair Ataol Behramoğlu ise, ailelerin çocuklarına şiiri sevdirmesi gerektiğini söyledi. Elemeler sonucunda finale kalmaya hak kazanan 26 öğrenci, ilk üçe girebilmek için ellerinden gelen bütün çabayı ortaya koydu.

Yarışma sonucunda,  birinciliği Özel Ataşehir Doğa Koleji İlköğretim Okulu’ndan Öyküm Ada Tuzak, ikinciliği Ataşehir Piri Reis İlköğretim Okulu’ndan Sinem Polat, üçüncülüğü de Özel Ataşehir Adıgüzel İlköğretim Okulu’ndan Duru Okay kazandı. Mansiyon ödülüne ise Yeni Çamlıca Lemanana İlköğretim Okulu’ndan Zeynep Su Çakır değer görüldü.

Yarışmada; birinci olan öğrenciye 1 tam altın, ikinci olan öğrenciye 1 yarım altın, üçüncü olan öğrenciye de 1 çeyrek altın hediye edilirken,   mansiyon ödülü alan öğrenciye de ücreti Ataşehir Belediyesi tarafından karşılanmak üzere 1 yıllık Çocuk Bilim Dergisi aboneliği verildi. Yarışmaya katılan öğrencilere ise şiir kitabı armağan edildi. Tören sonunda, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, jüri üyelerine yarışmaya katkıda bulundukları için teşekkür plaketi verdi.