sertifika hem1

‘DİREKSİYON ÖĞRETİCİLİĞL KURSU İLK MEZUNLARINI VERDİ

 Kuaförlükten grafik tasarımına, emlak danışmanlığından ahşap oymacılığına, web tasarımından okuma yazma kurslarına kadar 33 alanda verdiği kurslarla halkın eğitimine ve iş bulmasına destek olan Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi açılan ‘direksiyon öğreticiliği’ kursu sona erdi.

Kursu başarıyla bitirenlere sertifikaları Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde düzenlenen yemekli bir toplantıyla verildi. Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi’nde bu dönem ilk kez açılan ‘direksiyon öğreticiliği’ kursunda iki grup halinde 300 kişi eğitim gördü. Kursta toplamda 200 saat olarak alanında uzman öğreticiler tarafından iletişim, ileri sürüş tekniği, ilk yardım, etik, ölçme değerlendirme, çevre ve trafik kuralları dersleri verildi.

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yakup Alp tören öncesi kısa bir konuşma yaptı. Alp konuşmasında Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi: “İlk dönem yaptığımız başarılı çalışmaları ikinci dönemde de sürdüreceğiz. Özellikle de yeni binamıza geçtiğimizde halk eğitimin Türkiye’deki bir numarası olmak için çalışacağız. Her alanda özellikle istihdama, meslek edindirmeye yönelik çalışmalarımız var. Ülkemizin ve firmaların ihtiyaç duyduğu işgücünü yetiştirmeye gayret ediyoruz. Her yıl 13 bin kursiyere ulaşıyoruz. Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi olarak her geçen gün daha da büyüyoruz.” Yemek sonrası kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.