afd958c3-2c34-47e5-b7d8-39ffe6c8fc12

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nde bir ilk yaşandı ve baba kız aynı zamanda liseden mezun oldular. Faruk isimli baba, kızı Emine’yi teşvik etmek için birlikte açık liseye yazılarak mezuniyet sevinçlerini yine birlikte yaşadılar. 

 

Okumanın yaşı yok anlayışına örnek olacak hareket Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’ne kayıt olan Baba Faruk B.’den geldi. Kızı Emine’yi okumaya teşvik etmek için birlikte açık liseye kayıt yaptıran baba kız, yine aynı zamanda mezun olarak, Ataşehir’de bir ilke imza attılar. Öte yandan baba kız çeşitli nedenlerle eğitimine devam edemeyen vatandaşlara da örnek olurken, 2,5 yıl boyunca emek vererek amaçlarına ulaşmanın mutluluğunu gösterdiler. Bu mutluluğu kurum Müdürü Saffet Yılmaz ve Açık Öğretim işlemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Ayşegül Şen ile paylaşan aile herkesin okumak için bir şansı olduğunu resmettiler.

 

ATAŞEHİR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ HAKKINDA BİLGİ

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi devletin resmi kurs merkezi olarak hizmet vermesinin yanında eğitim  çeşitli nedenlerle eğitimine devam edemeyen insanlar için ilçemizdeki Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi ile ilgili işlemleri de yürütmektedir. Bu kapsamda Açık Öğretim yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi’nin Küçükbakkalköy’deki merkez binasında yapılmaktadır.