giresunplatformu1

GİRESUN PLATFORMU BASIN İLE BULUŞTU

Giresun Platformu, Ataşehir Marriot Hotel’de düzenlediği kahvaltıda basın ile buluştu. Kahvaltıya yönetim kurulunun yanı sıra platformu oluşturan Giresun derneklerinin başkan ve yöneticileri de katıldı. Anadolu yakasında bulunan Giresun ilçe ve köy derneklerinin 23 Nisan 2012’de bir araya gelerek oluşturdukları Giresun Platformu Başkan ve yöneticileri amaçları ve projeleri üzerine basına bilgi verdi. Toplantıya, Giresun Dernekleri Birliği Başkanı Hasan Turan, Giresun Platformu Başkanı İsmail Serkan Gezmiş, Giresun Platformu Başkan Yardımcıları Birol Kütük ve Cengiz Demirkaya, Giresunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Reşat Dandin, Ataşehir Giresunlular Derneği Başkanı Gürbüz Ekinci, Ümraniye Giresunlular Derneği Başkanı Numan Kasap, Maltepe Giresunlular Derneği Başkanı Halil Öztürk, Sultanbeyli Giresunlular Derneği Başkanı Hüseyin Dursun, Sabahat Erler ve Ortadoğu Ticaret Borsası Başkanı Murat Çuhadar katıldı… Giresun Platformu Genel Başkanı İsmail Serkan Gezmiş Giresun Platformu’nun kuruluşunu ve projelerini anlattı. Gezmiş, Anadolu yakasında yaşayan Giresunlular olarak birlik ve beraberliği sağlama düşüncesinde olduklarını belirterek, “120 köy, mahalle ve ilçe derneğinin bir araya gelmesiyle Giresun Platformu’nu oluşturduk. Tek amacımız birlik olmak… Tarihi, turistik, çevre, kültürel ve sosyal etkinlikler, festivaller, şölenler, geziler, yemekler, yarışmalar, piknikler düzenleyerek dernekler arasındaki birliği, hemşerilerimiz arasındaki kenetlenmeyi sağlamak için bir araya geldik” dedi. Gezmiş’in konuşmasının ardından, Topal Osman’ı anlatan belgeselden kısa bir bölüm izlendi.

Sonrasında platformu oluşturan dernek başkanları da söz alarak Giresun Platformu’nun önemine dikkat çeken konuşmalar yaptılar.

Ataşehir Giresunlular Derneği Başkanı Gürbüz Ekinci de yaptığı konuşmada Anadolu yakasında yaşayan Giresunlular olarak güç birliği yapma amacında olduklarını ifade edip, “Amacımız yönetilmek değil yönetmek, Giresunlularla omuz omuza yürek yüreğe çalışmak, İstanbul’da yaşayan Giresunlular olarak güç birliği yapmak” diye konuştu.