141207992_1823861071085138_838808594874649972_n

 

 

 

Salgın koşulları ve halk sağlığının korunması ilkesi göz önünde bulundurularak dijital ortamda karne alan öğrencilerin yarı tatili bugün itibariyle başlıyor. Pandemi kısıtlamalarından dolayı uzaktan eğitim alan  öğrencilere tatil mesajı paylaşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Salgın ile değişen hayatlarımızda karne alma günü heyecanı da değişti. Uzaktan eğitim sürecinde çok çalışan ve yorulan öğretmen, öğrenci ve velilerimize iyi tatiller diliyorum. Yeni öğretim döneminde okullara kavuşmanızı dilerim çocuklar.” dedi. 

 

Milli Eğitim Bakanlığınca ilk ve ortaokullarda öğrencilerin karne notlarının derse katılım puanlarıyla belirlendiği 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. Uzaktan eğitime devam eden öğrencilerin ikinci dönemde yüz yüze eğitime geçilmesi merak  edilirken; Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ikinci dönem için henüz bir bilgi verilmedi. Salgın kısıtlaması göz önüne alınarak dijital ortamda karne alan öğrenciler bir ilki yaşadı.

 

İlklerin yaşandığı eğitim yılında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de resmi sosyal medya hesabından öğrencilere iyi tatiller diledi. İlgezdi mesajında, ““Salgın ile değişen hayatlarımızda karne alma günü heyecanı da değişti. Uzaktan eğitim sürecinde çok çalışan ve yorulan öğretmen, öğrenci ve velilerimize iyi tatiller diliyorum. Yeni öğretim döneminde okullara kavuşmanızı dilerim çocuklar.” ifadelerini kullandı.

 

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM