kızılay2

Kızılay Haftası 29 Ekim 4 Kasım arasında yapılan etkinliklerle kutlandı. Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi, Kızılay Haftası nedeniyle Kadriye Faik Koparan İlköğretim Okulu’nda bir tören düzenledi. Törene, Türk Kızılayı Ataşehir Şube Başkanı Rahman Baki, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasret Aykan, Mustaf Erdoğan, İbrahim Duman, Kadriye Faik Koparan İlköğretim Okulu Müdürü Nazım Yurdagül, Okul Aile Birliği Başkanı İnci Özeke, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende ilk olarak söz alan Kadriye Faik Koparan İlköğretim Okulu Müdürü Nazım Yurdagül, Kızılay’ın hayat felsefemizin olmazsa olmazı olduğunu belirterek “Kızılay, çaresizlerin çaresi olan bir kurum. Bir şefkat elidir. Bizim de bu ele destek vermemiz gerekir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı unutmayarak Kızılay’a sahip çıkmalıyız” dedi. Türk Kızılayı Ataşehir Şube Başkanı Rahman Baki de Kızılay’ın kuruluşu ve yaptığı çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

7/B şubesinden Elif Yalpi, Cem Ali Koçyiğit ve Şevval Öztürk de Kızılay’ın anlatan şiirler ve yazılar okudu. Tören sonrası öğrencilere Kızılay rozeti takıldı. Son olarak da okul bahçesine kurulan bir çadır incelendi. Okul kütüphanesinde yapılan ikram sırasında Türk Kızılayı Ataşehir Şube Başkanı Rahman Baki yaşadıkları sıkıntılardan da söz etti. Geçtiğimiz yıl büyük bir alışveriş merkezi önüne kan bağışı için kurdukları standa 15 kişinin gelmesinin şokunu hala yaşıyordu. Baki, bu konuda halkımızın bilinçlendirmesi gerektiğini ve kan vermenin, insan vücuduna bir zararı olmadığını belirtti.