EĞİTİMDE YENİ DÖNEM BAŞLADI

EĞİTİMDE YENİ DÖNEM BAŞLADI
Bu haber 18 Eyl 2017 Pts 22:43 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, 2017-2018 eğitim öğretim yılının açılış töreninde konuştu. Özel okul sayısının resmi okul sayısını neredeyse ikiye katladığını vurgulayan Karamehmetoğlu, “Ataşehir adeta bir eğitim kenti haline geldi.” dedi.

 

Yaz tatili sona erdi, öğrenciler dersbaşı yaptı. Ataşehir’de 2017-2018 eğitim öğretim yılının açılışı, Ata İlköğretim okulunda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Sadi Özata, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı İlhami Yılmaz, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, şube müdürleri ve öğrenci aileleri katıldı.

 

‘ATAŞEHİR BAKANLIĞIN BELİRLEDİĞİ HEDEFİN ÜSTÜNDE’

Törende konuşan Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, öğrencilerin daha iyi bir ortamda eğitim almaları için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Bilican, “İkili öğretimden tekli öğretime geçerken öğrencilerimizin daha iyi bir ortamda eğitim almaları için okul sayımızı arttırıyoruz. Bu bağlamda dört okulumuz inşaat, dört okulumuz da ihale aşamasındadır. İmar açısından var olan sorunlarımızı da hallettiğimiz takdirde eğitim alanında yüzde 100 duruma geleceğiz. Bu yıl Ataşehir’de birinci sınıfa kaydolmuş öğrenci sayımız 5 bin 753’tür. Bu belki nakillerle birlikte ileriki günlerde daha da artabilir. Okul öncesine kayıt yaptıran öğrenci sayımız da 5 bin 305’tir. Ataşehir bu sayıyla büyük bir başarı sağlamış ve bakanlığımızın anasınıfları için belirlediği sayının üzerine çıkmıştır.”

 

‘ŞİKAYET ETMEK YERİNE ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ’

Konuşmasında yeni müfredata da değinen Bilican, “Bizim eğitim-öğretimde en büyük hedeflerimizden biri eksiklerimizden şikayet etmek yerine onlara çözüm üretmektir. Ve bizler öğrencilerimizi de bu mantaliteyle yetiştirmek istiyoruz. İşte bu yaklaşımla; gelişen dünyaya, hızla ilerleyen hayata ayak uydurabilmek için müfredat yenileme çalışmaları yapıldı. Müfredat yenilemenin temel amacı da budur; yenilenen, değişen, gelişen dünyaya ayak uydurmaktır. Biz de bu doğrultuda 5 bine yakın öğretmenimizi yeni müfredat doğrultusunda eğitime aldık. İyi bir eğitimden geçen öğretmenlerimiz bu yeni müfredatı birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıflara uygulamaya başladı. Yine bu yıl ‘Çınarın Gölgesinde’ projesiyle günde bir saat kitap okumaya da devam edeceğiz.”

 

“ATAŞEHİR ADETA BİR EĞİTİM KENTİ HALİNE GELDİ”

Törende konuşan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu da Ataşehir’deki eğitim düzeyine dikkat çekti. Özel okul sayısının resmi okullardan fazla olduğunu vurgulayan Karamehmetoğlu, “Bu yıl yeni bir müfredat uygulaması var. Bu konuda ilçe milli eğitim müdürlüğümüz gerekli planlamayı yaptı. Ataşehir’de okullarımızın yeni dönem için büyük bir eksiği bulunmuyor. Şu an Ataşehir’de resmi okullarımız seksenin üzerinde özel okullarsa 150’yi geçmiş durumda. Yani Ataşehir adeta bir eğitim kenti haline gelmiştir. Bu da bizim için mutluluk verici bir gelişmedir. Ataşehir’e şuanda bütün ilçelerden öğrenci gelmekte. Bu da eğitimde iyi işler yapıldığını gösteriyor. Ben ilçemizde eğitme katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından okul öğrencilerinden oluşan koro, mini bir konser verdi. Okulun folklor ekibiyse bir birinden güzel figürler sergiledi. Törenin sona ermesinin ardından protokol üyeleri sınıfları ziyaret ederek öğrencilere hediye dağıttı.

Etiketler
Paylaş:
"EĞİTİMDE YENİ DÖNEM BAŞLADI" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Gürsel Sarımaden: “Türkülerle kalın türkülerle yaşayın”
2009’da kurulan ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapan  Anadolu Avrupa...
            E-SPOR MERKEZİ: AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM PROJESİ
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim öncesinde Ak Parti Ataşehir  ilçe teşkilatı...
  ARTIK ATAŞEHİR’iN  DE “PEMBEGÜL”Ü VAR
Ataşehir ‘in  Küçükbakkalköy Mahallesi’nde  menüsünde dünya mutfağından, kahvaltıya, kurabiyelerden, pastalara,...
                   SPORA ENGEL YOK
Ataşehir Belediyesi engelli bireylere yönelik yaz spor okulları başlatıyor. Engellli...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Ara