ata tükder1

Ataşehir’de yeni bir sivil toplum örğütü daha kuruldu. Çalışmalarına uzun süredir devam eden Ataşehir Tüketici Derneği (ATA-TÜKDER)  geçtiğimiz günlerde, yapılan çalışmalar ve sonuçları hakkında üyelerini bilgilendirme amacıyla bir kahvaltı düzenledi.

Küçükbakkalköy SİYAD’da düzenlene kahvaltıya Ataşehir Belediyesi Başkan Vekili İnci Beşpınar, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Tüketici Örgütleri Federasyonu Başkanı Fuat Engin ve ATA-TÜKDER üyeleri katıldı. Kurucu başkan A. Sena Karslı yaptığı kısa konuşmada ekim ayından beri kuruluş çalışmalarını sürdüklerini, bugüne kadar yaptıkları çalışmaları paylaşmak ve yeni üyeleriyle tanışma amacıyla kahvaltılı bir buluşma düzenlediklerini belirterek “Biz tüketiciler haklarımızı çok bilmiyoruz. Ne kadar öğrensek, birşeyler yapsak  da yeterli değil. Kaymakamlıktaki hakem heyetleri tek başına yeterli olmuyor. Onun için Ataşehir’de  bu eksiklikliği giderme adına Ataşehir Tüketici Derneği’ni kurduk.En büyük görevlerimizden birinin de tüketiciyi bilinçlendirmek” dedi.

Tüketici Örgütleri Federasyonu Başkanı Fuat Engin de tüketici derneklerinin önemine dikkat çektiği konuşmasında özetle şöyle konuştu: “ATA-TÜKDER ilk genel kurulda federasyonumuza katılacak. Böylece daha güçlü olarak tüketici hakları mücadelesine katkı sağlayacak. Ama çok kısa sürede çok ciddi işler yaptılar. Umuyorum ki önümüzdeki dönemde de bu bölgedeki tüketici haklarının çözümüne federasyonla birlikte de çok önemli katkılar sağlayacaklar.” A. Sena Karslı başkanlığındaki Ataşehir Tüketici Derneği Tülay Uçar, Cafer Çağrıtekin, Gönül Aydın, Şehriban Ekmekçi, Bedri Arslan, Göksel Kuşçu’dan oluşuyor.