0c2cdee1-b3a9-4625-9809-5934cca71da4

 

 

Ataşehir Belediyesi kadınlara istihdam sağlamaya devam ediyor.

 

 

Ataşehir Belediyesi Türkiye Giyim Sanayi Derneği ve Pendik Soroptimist Kulübü Derneği’nin iş birliğiyle kadınlara istihdam sağlamaya devam ediyor. “Ataşehir’de Kadın Emeği Değerleniyor” adlı proje kadınlara dikiş eğitimi vererek iş sahibi olma fırsatı sağlarken, eğitim sonrasında da TGSD’ne üye firmalara sigortalı olarak işe yerleştirme olanağı projenin kapsamı içinde yer alıyor.

 

HER ŞEY KADINLAR HAYATIN İÇİNDE OLSUN DİYE

 

 

Ataşehir Belediyesi fiziksel, sosyolojik ve psikolojik eğitimlerin yanı sıra kadınlara istihdam sağlayarak hayatın içinde etkin rol almaları için yeni bir projeye daha imza attı.

 

BU PROJE İŞ FIRSATI SAĞLIYOR

 

 

 Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği ve Pendik Soroptimist Kulübü Derneği’nin iş birliğiyle hazırlanan projede kadınlar hem meslek sahibi olacak hem de işe girme fırsatı bulacaklar. Projenin detayları için  TGSD  Yönetim Kurulu Başkanı  Ramazan Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Çiğdem Mutlu ve Kemal Genç, Genel Sekreter Ülkem Genç Yaman, Pendik Soroptimist Kulübü Derneği'nden Neslihan Kazancı, Lale Selamoğlu Kaplan, Pınar Aytimur, Uğur Makinaları firma temsilcisi  Deniz Şentürk Mevlana Mahallesi’nde bulunan Ataevi’nde Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez ve Kadın Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar ile bir araya geldiler. 

 

 

Yapılan istişarede kursiyerlerle de bir araya gelindi. Kursiyer kadınlar “Ataşehir’de Kadın Emeği Büyüyor” projesinden duydukları memnuniyetleri dile getirirken iş fırsatı sağlayan firmalara ve Ataşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.