DSC_4039

 

DİSK/GENEL İŞ bugün Ataşehir Belediyesi önünde eylemdeydi. İşçilerin maaş artırımına gidilmesi gerektiği üzerine yapılan eylemde, işçiler arasında arbede yaşandı. Kalabalığı sakinleştirmeye çalışan sendika üyeleri “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganları ile eyleme destek verdi. Alana gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi sendika üyelerine, “Hak aramak kadar güzel bir şey yoktur. Herkes hakkını aramakta özgürdür. Bundan daha doğal bir şey olamaz” ifadelerini kullandı.

 

 

DİSK/GENEL İŞ Sendikası bugün Ataşehir Belediyesi önünde grev ilanlarını astı. DİSK/GENEL İŞ İstanbul Anadolu Yakası 1. No’lu Şube Başkanı Ahmet Arıkan’ın sözcülük yaptığı eylemde işçiler arasında sözlü, zaman zamanda fiziksel tartışmalar yaşandı. Ahmet Arıkan, “3 gündür devam eden grevimiz var. Yapılamaz diyorlardı. İşçi isterse yapar. Ayrışmaları bir kenara iterek, bizi bölmeye çalışanları bir tarafa iterek, koltuk derdinde olanları bir kenara iterek, işçisiyle Kadıköy dik durmuştur. Selam yolluyorum buradan."

 

 

 

Arıkan’ın sözü sık sık “kahrolsun işçi düşmanları” sloganları ile kesildi. Arıkan, “Emekçinin, işçinin grevinde köşe bucak saklananlar şimdi çıkıp bu mücadeleyi karalayamazlar.” dedi. Pandemiye rağmen yoğun bir katılımın sağlandığı eylemde sendika başkanları  grev ilanlarını astıktan sonra Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile görüştü. Alanda bulunan Battal İlgezdi eylem için, “Hak aramak kadar güzel bir şey yoktur. Herkes hakkını aramakta özgürdür. Bundan daha doğal bir şey olamaz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM