MNBKGHI

Ataşehir Belediyesi girişimcilerin hayalini büyütmek için mentorluk desteği veriyor. Yenilikçi işletmeler için yönetim kapasitesi geliştirme kampıyla işletmecilerin yanında olan belediye 2022 yılı boyunca 24 saat mentor desteği verecek. 

 

Ataşehir Belediyesi Kadın  ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü (AKAGİM) işletme sahiplerine mentor desteği vererek Ataşehirlilerin istihdamına yardımcı oluyor. Başarılı olan 20 işletme sahibine 2022 yılı boyunca 24 saat mentorluk desteğini ücretsiz olarak verecek olan  AKAGİM işletmelerin girişimcilik serüveninde yanında oluyor.  

 

MENTOR DESTEĞİ NEDİR?

 

Girişimci adayları zorlu tercihleri içeren girişimcilik serüveninde sürekli olarak tecrübelerini paylaşabilen ve işinin zaman içinde büyümesi üzerinde doğrudan ve olumlu bir etkiye sahip olabilen ve tecrübeleri ışığında yol gösteren bir rehbere ihtiyaç duyarlar. Akagim bu ihtiyaç doğrultusunda; girişimcilik eğitimlerine katılan girişimciler için farklı sektörlerde tecrübeli ve başarılı mentorlardan oluşan ağı ile yeni gelişmeler, fırsatlar ve riskler konusunda girişimcileri ücretsiz olarak desteklemektedir.

 

KİMLER BU DESTEKTEN YARARLANABİLİR?

 

*En az 1 mali yılı doldurmuş işletmeler

*Bilançosu ve gelir tablosu olan işletmeler

 

 

NEDEN BİR MENTORDEN DESTEK ALINMALI?

 

1-En belirgin yararı geçmiş hatalarından ve başarılarından edindiği tecrübelerden yararlanmaktır.

 

2-Deneyimli bir girişimci olarak geniş iş ağına (network) sahip olabilir. Bu sayede yeni iş ortaklıkları kurmanıza veya sosyal ağınızı genişletmenize destek sağlar.

 

3-Herkes zaman zaman ikinci görüşe ve duygusal desteğe ihtiyaç duyar.

 

4-Çoğu girişimci işini emek verdiği bebeği gibi görür ve bu da objektif bakmasını zorlaştırır. İşe yapılan duygusal yatırım tarafsız karar almayı engeller. Mentorler, işinize daha nesnel bakmanızı sağlar.

 

5-Girişim yolculuğunuzda aldığınız kararlarınızdan ve yaptıklarınızdan birisinin sizi sorumlu tutması çok önemlidir. Mentorunuz, belirlediğiniz strateji dahilinde hedefinizi tutturmanız konusunda sizi sorumlu tutar.

BAŞVURU: www.akagim.com