kilicdaroglu-24

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik faturalarını zam tepkisi olarak ödememesinin ardından kesinti yapıldığını duyurdu. Elektriğin kesilme anlarının görüntüleri CHP'nin sosyal medya hesabından yayınlandı.

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir” açıklamasında bulundu.

 

KESİNTİYE KARŞI NE YAPACAĞINI AÇIKLAYACAK

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu elektrik kesintisine karşı ne yapacağını sosyal medya hesabından yayınladığı video ile duyurdu. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Bundan sonraki süreci konuşmak üzere tüm halkımızı akşam 21.00 sularında ekran başına davet ediyorum.”

SELVİ KILIÇDAROĞLU: FATURASINI ÖDEYEMEYEN 4 MİLYON AİLE VAR

Evinin elektiriğinin kesilmesinin ardından evinin önünde bekleyen gazetecilerin sorularına yanıt veren Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, "Biz ödeyemeyecek durumda değildik ama 4 milyon aile var ödeyemeyen onlarla dayanışma içerisinde olalım istedik" dedi. Selvi, Kılıçdaroğlu, "Atlatırız, o kadar önemli değil" ifadesini kullandı. Selvi Kılıçdaroğlu, "Biz zaten ödeyemeyecek durumda değildik ama elektriği kesilen 4 milyon aile var. Onlarla dayanışma içinde olalım dedik, idare edeceğiz" dedi. odatv