HALUKKOÇ1

        KOÇ’TAN ATASİYAD’A ZİYARET

 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç Ataşehir Sanayici ve İşadamları Derneği’ni   ziyaret etti. Koç’a ziyaretinde CHP eski milletvekillerinden Şinasi Öktem de eşlik etti.

Haluk Koç, Ataşehir Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Cemil Pekkıyıcı ile gündemdeki konular üzerine görüşüp fikir alışverişinde bulundu.

Görüşmelere Ataşehir Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleri de katıldı. İki saati aşkın bir süre Ataşehir Sanayici ve İşadamları Derneği’nde kalan Haluk Koç gündemle ilgili özel açıklamalarda da bulundu.

Ataşehir Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Cemil Pekkıyıcı, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç’un ziyareti nedeniyle memnuniyetini belirterek “Genel Başkan Yardımcımız Haluk Koç’a derneğimize yaptığı ziyaret nedeniyle teşekkür ederiz. Biz de ATASİYAD olarak Ataşehir’in yapılanmasına katkıda bulunacak projeler geliştirmek için çalışıyoruz. Ataşehir bizim de geleceğimiz. Geleceğimizi hep beraber oluşturacağız” dedi. Pekkıyıcı’nın hoş geldiniz konuşması sonrası Haluk Koç söz aldı.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Haluk Koç başta sağlık reformları, otoyolların özelleştirilmesi, Anayasa çalışmaları ve Kürt sorunu hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Haluk Koç, Kürt sorununun çözümü hakkında ortaya konacak özüm yollarına temkinli yaklaştıklarını birlikte yaşama düşüncesini destekleyecek her türlü gelişmenin yanında olduklarını belirterek “

Ne bir Kürt anası, ne de Mehmetçiğin anası ağlamasın istiyoruz” dedi.

 Haluk Koç, AKP iktidarının yaşamın her alanında kadrolaşma amacını hayata geçirmeye çalıştığını hatırlatarak konuşmasına şöyle devam etti: “İktidar devlet kurum ve kuruluşlarında kadrolaşmayı yeterli görmüyor. Bu nedenle başta sendikalar, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinde de egemen güç olmaya çalışıyorlar. Anayasa Mahkemesi, Ziraat Odaları, spor Kulüpleri ve Futbol Federasyonu için de aynı politikayı uyguladılar”

Koç, AKP iktidarının başta sendikalar ve dernekler olmak üzere hatta apartman yönetimlerine varıncaya kadar her yerin kendilerinden yana olması düşüncesiyle hareket ettiklerini ifade ettiği konuşmasında Türk Metal-İş Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in yaşadıklarını da anlattı: “ Mustafa Özbek tutuklandı. Sendika yönetimi lağvedildi. Yeni yönetim oluşturuldu. Şimdi ise Mustafa Özbek serbest…  Öylece ortada kaldı. Şimdi bu durumu nerde, hangi basın organında yayımlatacak, toplumu bilgilendireceksiniz? Bu durum medya için de geçerli… Ben CHP Parti Sözcüsü olarak açıklama yapıyorum. Yirmi kamera geliyor, hiçbiri naklen yayınlamıyor, akşam haberlerinde söylediklerimin içinden bir iki dakikalık can alıcı noktaların dışındaki görüşlerimizi yansıtıyorlar, o kadar… Hâlbuki AKP Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik açıklama yapıyor, yirmi televizyon birden canlı yanına geçiyor,       dakikalarca söylediklerini kamuoyuna aktarıyorlar. Bu eşitsiz durum her alanda sürüyor. Bu demokrasi değildir, bunun adına başka bir şey derler. Basın dördüncü güçtür. AKP Genel Merkezi’nde bütün haberlerin başlığından içeriğine her şey planlanıyor ve onların yayımlanması sağlanıyor "

      Haluk Koç, Ataşehir Sanayici ve İşadamları Derneği'ni ziyareti sırasında ekonomik konularda da açıklamalar yaptı.

        Koç, köprülerin ve otoyolların özelleştirilmesini de eleştirerek, bu tür özelleştirmelerin dünyanın hiçbir yerinde olmadığını hatırlatarak  “Toplumun 3-5 kuruşuyla, vergisiyle elde edilen bir ortak gelirin üzerine hiçbir şey koymadan yapılan gelir satışıdır bu.  Bugünkü nüfusa ve araç sayısına göre düşünürseniz, 15 yılın sonunda şimdi verilecek 5,7 milyar doların dışında 15 milyar dolar kâr bırakıyor” dedi. Koç, ekonominin iyi yönetilmediğini, bu tespiti soğuk savaş dönemlerinin katı devletçi anlayışıyla değil akılcı bir mantıkla yaptığını belirterek bu durum karşısında bile toplumun sustuğunu ifade etti. SİYAD Başkanı Cemil Pekkıyıcı ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç sohbete yemek sırasında da devam ettiler.