HRTHRJHYJ

 

Ataşehir Belediyesi Sosyal Marketlerden ilkini Şubat ayı sonunda faaliyete açtı. Toplumsal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahiplerinin, Sosyal Kart ile her türlü ihtiyaçlarını karşılayan belediye toplumsal belediyecilik anlayışını Ataşehirli vatandaşlarla buluşturdu. Yüzlerce çeşit sunan Sosyal Marketler için Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Sosyal Marketlerimizin ilkini hizmete açtık. Toplumsal belediyecilik anlayışında yaptığımız çalışmaları artırarak sürdürüyoruz. Sosyal marketimiz, Örnek Mahallesi Semerkant Caddesi'nde faaliyetlerine başladı.” ifadelerini kullandı.

 

 

Ataşehir Belediyesi; ilçedeki ihtiyaç sahiplerine daha iyi hizmet vermek ve daha fazla fayda sağlayabilmek için Sosyal Market’in ilkini Örnek Mahallesi’nde hayata geçirdi. Ataşehir sınırları içerisinde ikamet eden, ihtiyaç sahiplerine modern şartlarda hizmet sunun Sosyal Market Kartları için Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Sosyal marketlerimizin ilkini hizmete açtık.Toplumsal belediyecilik anlayışında yaptığımız çalışmaları artırarak sürdürüyoruz. Sosyal marketimiz, Örnek Mahallesi Semerkant Caddesi'nde faaliyetlerine başladı.” dedi.

İçerisinde gıdadan giyime, kırtasiyeden temizlik ve kişisel bakım ürünlerine kadar yüzlerce malzemenin yer aldığı Sosyal Market’te, vatandaşlar ihtiyaçları olan ürünleri kendileri seçip beğenerek alma imkânına sahip olacaklar. Bunun için ihtiyaç sahiplerine birer Sosyal Kart verilecek.

 

SOSYAL MARKET KARTLARINA NASIL BAŞVURULUR?

Belediye’ye başvuran ihtiyaç sahiplerinin sosyal incelemesi tamamlandıktan sonra, kendilerine teslim edilecek ve Sosyal Kartlara ihtiyaç kadar puan yüklenecek.

Vatandaşlar, Sosyal Kart ile Sosyal Market’e gelerek kendilerinin veya ailelerinin ister giyecek ihtiyaçlarını, ister sofra ihtiyaçlarını isterse de çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. 

Ayrıca aileleri bilinçlendirme ve farkındalık yaratmayı hedefleyen; ilk yardım, aile içi şiddet, çocuk bakımı, hijyen ve temizlik gibi eğitimlere katılan Sosyal Kart sahiplerine ek puan sağlanacak. 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM