FESTİVAL DOSTLUĞU DEVAM EDİYOR

FESTİVAL DOSTLUĞU DEVAM EDİYOR
Bu haber 10 Eki 2017 Sal 17:29 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

24 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında düzenlenen I.Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali’nin sona ermesinin ardından festival komitesi, organizasyonda yer alan derneklerin kadın kollarını ağırladı. Tuz Medya Organizasyonda gerçekleştirilen toplantıda festivale büyük emekler veren kadınlarla fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıda ayrıca önümüzdeki yıl ikincisi düzenlenecek olan festivalin istişaresi de yapıldı.  

 

“El Ele Hep Güzele” sloganıyla düzenlenen I.Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali’nde şüphesiz en büyük emeği kadınlar verdi. Sekiz gün süren dayanışma festivalinde kadınlar, organizasyonun her aşamasında yer aldı. Festival komitesi de organizasyona katkı sunan derneklerin kadın kollarını kahvaltıda ağırladı. Toplantıda öncelikle festivalle ilgili genel bir değerlendirme yapıldı. İstişarelerin ardından da organizasyonun geleceği masaya yatırıldı. Derneklerin kadın kolları, önümüzdeki yıl ikincisi planlanan festivalle ilgili fikirlerini festival komitesine iletti.

“KADINLARIN MUAZZAM KATKISI UNUTULMAYACAK”

Değerlendirmelerin ardından Festival Sözcüsü ve Gazeteci Himmet Kaya kadınlara hitap etti. Türkiye’nin ilki olan kültürler birlikteliğine öncülük eden kadınlara teşekkür eden Kaya, “Türkiye’nin ihtiyacı olan birliktelik olgusuna siz kadınların samimi, içten ve gönüllülük esasına bağlı olarak yaptığınız muazzam katkılarınız festivalin ilk olması nedeniyle unutulmayacaktır.”dedi.

“ÇOĞALDIKÇA YÖNETİRİZ”

Festival Koordinatörü Eylem Aydoğdu da “Azaldıkça yönetilir, çoğaldıkça yönetiriz. Bizler birlikte olduğumuz sürece doğru eylemlerin içinde olup, hep daha iyiye ulaşacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

“KADINLARIN AYRI BİR ÖNEMİ VAR”

Festival Komitesi Sorumlusu Şemsettin Değer ise festivale büyük katkı sunan kadınlara dikkat çekti. Değer, “Engelliler Derneği, Kızılay, Yeşilay ve yirmi iki dernek el ele vererek çok büyük bir başarıya imza attı. Bu festivalde kadınlarınsa ayrı bir önemi oldu. Gece gündüz demeden çalışan kadınlarımız festivalin her alanında yer aldı. Bu emeklerinden dolayı ben kendilerini ayrıca kutluyorum.”dedi.

Derneklerin kadın kollarıysa Türkiye’ye örnek olan bu büyük organizasyonla ilgili şu ifadeleri kullandı:  (KAR-DER) Ataşehir Kars Ardahan ve Iğdır Derneği Kadın Kolları Hamiyet Ardıbatan: Bu organizasyonda benim en çok dikkatimi çeken kadınlardı. Festivalin her alanında kadınlarımız yer aldı ve ellerinden gelenlerin en iyisini yaptılar. Genel anlamda baktığımız zaman da bu festival bir ihtiyaçtı. Festivalin ikinci günü maddi durumu hayli iyi olan bir kadın yaptığımız yöresel yemeklerin kokusunu alarak alanı ziyaret ettiğini söyledi. Kendisi de Karslı olan vatandaşımız tattığı yemekle çocuk dönemlerine döndüğünü ifade etti. Ben bu açıklamadan da bu organizasyonun bir ihtiyaç olduğunu anladım. İnsanlar plazalarda da yaşasalar, üst mevkilerde de olsalar kültürlerini ve doğup büyüdükleri yerleri özlüyorlar. Bu festivalle insanlar kültürlerini yeniden yaşadılar. Önümüzdeki yıl yapılacak olan festivalin ben daha da iyi olacağını düşünüyorum.

 

(ATACANDER) Ataşehir Çankırılılar Derneği Kadın Kolları Elif Çobanoğlu: Festivalde özellikle bayanların başarısına şahit oldum. Hava muhalefetine rağmen yirmi iki derneğimiz büyük bir özveriyle çalıştı. Siyasetten uzak bir şekilde planlanan organizasyonumuz bazı aksaklıklara rağmen çok iyi geçti. Ben bu festivalle pekiştirilen birlik ve beraberliğin daha da ileriye gideceğine inanıyorum.

 

Ataşehir Ordulular Derneği Kadın Kolları Emine Tok: Festivalde bizim kadın kollarımız yoktu ama biz bayanlar yine de alandaydık ve bu festivalin başarılı olması için elimizden geleni yaptık. Festivalde herkes kendi derneği için değil birlik ve beraberlik için çalıştı. Yaşanan ufak aksaklıklara rağmen festivalin gayet güzel geçtiğini söylemeliyim. Önümüzdeki yıllarda yaşanan aksaklıklar da giderilerek daha iyisini başaracağımıza inanıyorum.

 

Tunceli (NAZDER) Nazımiyeliler Derneği Kadın Kolları Sarıgül Yavuz: Benim bu festival ilk deneyimim oldu. Bizim derneğimizin kadın kolları yoktu. Ben bu organizasyonda tüm derneklerin kadın kollarının olması gerektiğine inandım. Çünkü kadının olduğu her yerde başarı elde ediliyor. Bu organizasyonda hoşgörü ön plana çıktı ve dernekler birbirilerini tanımış oldu.

 

Amasya (GÖYDER- Ataşehir Göynücekliler Derneği Birliği) Kadın Kolları Özlem Çıra: Ben şimdiye kadar birçok organizasyonda yer aldım, dernek kurdum ancak hiçbirinde bu festivaldeki kadar samimiyet görmedim. Bu festivalle birçok dost kazanmış olduk. Çıkarın, siyasetin, rantın olmadığı bir festival geçirdik. Burada derneklerimizin tek derdi ‘Kendimi nasıl daha iyi tanıtabilirim’ oldu. Festivalin ilk olması nedeniyle bazı eksikliklerimiz oldu ancak yapılacak olan ikinci hatta üçüncü festivalde mükemmeli yakalayacağımıza inanıyorum. Ben özellikle bu organizasyonu düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum.

 

(BAL-DER) Ataşehir Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları Lalehan Öztürk: Biz dernek olarak burada daha yeniyiz. Ataşehir’e geldiğimde buradaki derneklerin sadece tabeladan ibaret olduğunu sanıyordum ancak yanılmışım. Dernekler arasında birlik ve beraberlik varmış fakat bunu birinin ateşlemesi gerekiyormuş. Bunu yapanlar da sizler oldunuz ve çok güzel bir festivali geride bıraktık. Yapacağımız istişarelerle ufak olan sorunları da gidereceğimizi ve daha güzele ulaşacağımızı umuyorum. Birlik ve beraberliğimizin bu süreçte daha da artacağını düşünüyorum.

 

Ataşehir Kastamonulular Derneği Kadın Kolları Yeşim Karul: Ben yedi yıldır STK’larla birlikte çalışıyorum ve bu tür organizasyonlara alışığım. Ancak bu organizasyondaki birlik ve beraberlik beni çok heyecanlandırdı. Özellikle kadınların festivaldeki dayanışması ve çabası beni çok etkiledi. Kıskançlığın olmadığı, hep birlikte neler yapabilirizin ön planda olduğu bir organizasyon oldu. Ben bunun ileriki zamanlarda katlanarak artacağına ve daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.

 

(SİYAD) Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kadın Kolları Songül Bayramoğlu: Kültür festivalinde herkes üzerine düşeni fazlasıyla yaptı ve dostluk kazandı. Bu organizasyonda yer almaktan büyük keyif aldığımı söyleyebilirim. Ufak aksaklıklar olsa da bizim için sonuç önemli. Biz bu festivalde el ele verdik ve şuanda da bu durum devam ediyor. Bu organizasyonla çok güzel dostluklar kazandığımıza inanıyorum. İyi ki böyle bir organizasyona imza atmışız.

 

Festival Komitesi Kadın Kolları Gülay Çamur: Herkesin birarada olduğu bu festivalde dernekler arasındaki dayanışma daha da pekişti. Bizler de bu büyük aile içerisinde yer almaktan büyük bir mutluluk duyduk. Önümüzdeki yıl düzenlenecek olan festivalde sadece derneklerin arasındaki dostluk değil, tüm Ataşehirlilerin dostluğu pekişecek.

 

Festival Komitesi Kadın Kolları Emine Sıral: Kültürleri farklı olan onlarca derneği biraraya getirmek büyük bir başarı. Sekiz gün boyunca bu organizasyonda yer alanlar birbirilerini daha yakından tanımış oldu. Ben bu etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Etiketler
Paylaş:
"FESTİVAL DOSTLUĞU DEVAM EDİYOR" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Gürsel Sarımaden: “Türkülerle kalın türkülerle yaşayın”
2009’da kurulan ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapan  Anadolu Avrupa...
            E-SPOR MERKEZİ: AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM PROJESİ
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim öncesinde Ak Parti Ataşehir  ilçe teşkilatı...
  ARTIK ATAŞEHİR’iN  DE “PEMBEGÜL”Ü VAR
Ataşehir ‘in  Küçükbakkalköy Mahallesi’nde  menüsünde dünya mutfağından, kahvaltıya, kurabiyelerden, pastalara,...
                   SPORA ENGEL YOK
Ataşehir Belediyesi engelli bireylere yönelik yaz spor okulları başlatıyor. Engellli...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Ara