FSM YÖNETİMİ’NDEN KAMUOYUNA DUYURU

FSM YÖNETİMİ’NDEN KAMUOYUNA DUYURU
Bu haber 17 Tem 2017 Pts 14:50 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Ataşehir Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi son dönemde taşınmasıyla ilgili gündeme gelen haberler üzerine kamuoyu duyurusu yayınladı

FSM Hastane Yönetimi’nin yaptığı duyuru şu şekilde:
“BirGün Gazetesinin 16.07.2017 tarihli “Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nin taşınmasında rant izleri” isimli haberine istinaden;
Hastane Yönetimimizin açıklaması aşağıda sunulmaktadır:
Fatih Sultan Mehmet (FSM) Eğitim ve Araştırma Hastanesi tüm hastalara sağlık hizmetini eksiksiz sunmaya devam etmektedir. Bu haberde bahsi geçen konular tamamen asılsız olup dayanaktan yoksundur. Mevcut hastaların ihtiyacını karşılayacak şekilde; hastanemizde her gün, 2’şer adet Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları poliklinikleri (toplamda 4 adet) hizmet vermektedir. Bu polikliniklerde hiçbir bekleme ve uzun süreli randevu olmadan gelen hastalara günübirlik poliklinik hizmeti sunulmaktadır.
Bu kliniklere ait sadece yataklı kısımlar Sancaktepe ek binamıza nakledilmiştir, poliklinik hizmetleri ise her iki yerleşkede de devam etmektedir. Dolayısıyla ACİL ve POLİKLİNİK hizmetleri hem Fatih Sultan Mehmet (FSM) Eğitim ve Araştırma Hastanemizde hem de Sancaktepe’deki ek binamızda yapılmaktadır. İstenildiği takdirde bu branşlarla ilgili olarak MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ve 182’den Fatih Sultan Mehmet (FSM) Eğitim ve Araştırma Hastanesine randevu alınabilir.
Fatih Sultan Mehmet (FSM) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde; Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğine yatarak tedavi olan hastaların yatarak tedavi olan hastaların sadece %24’ü, Çocuk Sağlığı ve hastalıkları kliniğine yatan hastaların da %35’i Ataşehir bölgesinin hastaları olup, %76’sı Sancaktepe, Ümraniye, Kadıköy bölgelerinden başvuran hastalardır. Son 2 aylık sürede yatarak tedavi olması gereken Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğine ait toplam 31 hasta, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğine ait toplam 16 hasta mevcut olup; bu hastalar da sorunsuz bir şekilde 112 marifeti ile uygun tıbbi koşullarda, birliğimize bağlı en yakın Medeniyet Üniv. Göztepe EAH. Sultan Abdülhamid Han EAH, SBÜ. Zeynep Kamil Eğitim Araştırma Hastanesi gibi hastanelere sevk edilerek yatırılmıştır.
Haberde sözü edilen “Rant izleri” haberi tamamen yalan ve iftiradan ibarettir. Bu haberin tam tersine; İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum hazırlık Projesi (İSMEP) marifeti ile Fatih Sultan Mehmet (FSM) Eğitim ve Araştırma Hastanemizin yerine 750 yataklı modern bir hastane yapılması planlanmış olup süreç devam etmektedir. Bu arazi tamamen sağlık alanıdır ve sağlık hizmeti dışında kullanılamaz.
Bu ve buna benzer asılsız haberler, sağlık personelimizi üzmekle beraber, motivasyonunu da olumsuz yönde etkilemektedir. Sağlık hizmeti sunumunda iyi niyetli, gayretli ve özveriyle yapılan çalışmaları gölgede bırakmaya ve vatandaşımızın zihnini bulandırmaya yönelik bir algı operasyonunun ürünüdür. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

Etiketler
Paylaş:
"FSM YÖNETİMİ’NDEN KAMUOYUNA DUYURU" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Gürsel Sarımaden: “Türkülerle kalın türkülerle yaşayın”
2009’da kurulan ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapan  Anadolu Avrupa...
            E-SPOR MERKEZİ: AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM PROJESİ
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim öncesinde Ak Parti Ataşehir  ilçe teşkilatı...
  ARTIK ATAŞEHİR’iN  DE “PEMBEGÜL”Ü VAR
Ataşehir ‘in  Küçükbakkalköy Mahallesi’nde  menüsünde dünya mutfağından, kahvaltıya, kurabiyelerden, pastalara,...
                   SPORA ENGEL YOK
Ataşehir Belediyesi engelli bireylere yönelik yaz spor okulları başlatıyor. Engellli...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Ara