ppppp

 

CHP Ataşehir İlçe Başkan adayı Cem Uğur Günel kahvaltılı bir toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. CHP Ataşehir İlçe Başkan adayı Günel, “Bugün İçerenköy Mahallesi’ne gitsek, Talatpaşa’da da aynısı olacak. Aynısı olması gerekiyor. 17 mahalleden oluşuyorsak, toplumun her kesimine hitap edeceğiz." dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ataşehir İlçe Başkan adayı Cem Uğur Günel, İçerenköy Mahallesi'nde bir pastanede muhtarlarla kahvaltılı toplantı gerçekleştirdi. Saat 09:30’da başlayan toplantıya altı mahalle muhtarı katıldı. Günel,  bazı muhtarların hasta ve cenaze gibi durumlardan dolayı toplantıya katılamadıklarını söyledi.

 

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığına aday olan Günel,  “Ataşehir’de herkese kucak açacağız. Burada Ataşehir İlçe Başkanı olmayı değil; herkesin kardeşi, çocuğu, arkadaşı olmayı başaracağız. ” dedi.

 

Siyaseti muhtarlardan öğrendiğini belirten İlçe Başkan adayı Günel; “Çünkü mahallelerinizdeki sorunları sizler biliyorsunuz. Bu süreci beraber yürüteceğiz. Çok güzel şeyleri başaracağımıza inanıyorum. Elli beş güzel projemiz var. Biz, toplumun her kesimine ulaşmak istiyoruz. Bizim için din, mezhep, dernek, yörecilik, memleketçilik anlayışı tamamen bitmiştir. Biz burayı kent olarak görüyoruz. Yapacağımız projelerle de gözlemleyeceğiz. Burası bizim yaşam alanımız, hep birlikte geliştireceğiz. Bugün Atatürk veya İçerenköy Mahallesi’ne gitsek, Talatpaşa’da da aynısı olacak. Aynısı olması gerekiyor. Artık bırakılamaz bazı şeyler. 17 mahalleden oluşuyorsak, toplumun her kesimine hitap edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 "EĞER İSTEMESEYDİNİZ BUGÜN BURADA OLMAZDINIZ"

 

Muhtarlara çok önemli olduklarını söyleyen Günel, “Muhtar kendi yaşantısından, kendi hayatının içinden, ekonomisinden ödün veren insandır. Bu nedenle çok değerlisiniz. Bugün burada olma sebebimiz de bir buçuk aylık sürecimizdir.  Bir buçuk ay sonra yanınıza yönetici olarak değil bir CHP’li çocuğunuz olarak gelip sizi çok rahatsız edeceğim. Beraber sorunları çözmeye çalışacağız. İnanıyorum ki kucak açacaksınız. Çünkü siz Ataşehir’i, mahallenizi seviyorsunuz. Eğer istemeseydiniz bugün burada olmazdınız.” şeklinde konuştu.

 

“MUHTARLARI TEK TEK ZİYARET EDECEĞİM”

 

Liyakatlı bir yönetim kurmaya çalışacaklarını belirten Cem Uğur Günel, yönetimin içerisinde bir tane inşaat mühendisi, bir avukat, bir doktorun kesinlikle bulunacağını söyledi.  Günel, “Bunun altyapısını da hazırladık. Böyle gittiğinizde sorunu yerinde çözüp gelebilecek veya insanları tatmin edecek sonucun ortaya çıkacağını düşünüyorum. Hedefimiz budur. Bir buçuk-iki hafta içerisinde bütün muhtarlarımızı gelip tek tek ziyaret edeceğim. Projelerimizin birer örneklerini de size vereceğiz, üzerinde çalışacağız. Projeler üzerinde değiştirmek isteyebileceğimiz şeyler olacak. Güzel olacak.” dedi.

 

 

“Muhtar tarafsız olmalı” diyen Cem Uğur Günel; “Bir buçuk ay sonra gelmeyen muhtarları biz ziyaret ederiz bizler kinci insanlar değiliz. Bugün gelmedikleri takdirde bir şeyi yarın nasıl çözecekler?” sözlerini kaydetti.

 

"BEN ÖRGÜTÜN ÇOCUĞYUM ÖRGÜT DE EVLADINA SAHİP ÇIKACAKTIR"

 

Ataşehir'de Gündem gazetesine özel demeç veren Cem Uğur Günel, sorumlarımıza içtenlikle cevap verdi. 55 projesinin olduğunu belirten Günel hepsini yakın zamanda basınla paylaşacağını dile getirdi.

 

 

Şuanki CHP Ataşheir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’tan daha farklı ne gibi çalışmalar yapmayı planlıyorsunuz?

 

"Hakkı Başkanı’mızın çok büyük emekleri vardır. Hakkını da yemek imkânsızdır bizim adımıza. Çünkü sekiz seneden beri mevcut olan İlçe Başkanı’mızdır. Kendisini  severiz ve sayarız. Ama bizler de elimizden geldiği kadarıyla toplumun her kesimine ulaşmak için mücadele edeceğiz. Hedefimiz bu."

 

Uzun zamandır ilçe yönetimi ve örgüt arasında keskin bir küslük söz konusu. Sizce bunun nedeni nedir? Ve siz yıllardır ilçe binasına uğramayan CHP örgütü için neler söylemek istersiniz?

 

"O süreç hakkında pek fazla bir bilgim yok. İlçe başkanımıza güveniriz. Bir eksiklik varsa da biz bunu gidereceğiz."

 

Genç bir aday olarak yakın gelecek zamandaki projeleriniz neler olacak?

 

"Elli beş projem var. Projeyi ilerleyen süre içerisinde basınla paylaşacağız. Ataşehir’in tamamını kapsayan, kucaklayan bir yapı anlayışı içerisindeyiz. Dört yüz elli nüfuslu herkese hizmet edeceğiz, herkesin evladı yavrusu olmak için mücadele edeceğiz."

 

CHP ilçe yönetiminde “Ben  olsam şunu değiştirirdim.” dediğiniz ve size şuan yapılması gereken ilk değişiklik olarak görünen konu nedir?

 

"CHP’de yapılması gereken bir değişiklik olduğuna inanmıyorum. CHP köklü bir partidir. Yüz yıla yakındır Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu bir partisidir. Yapılacak pek fazla bir şey yok. Sokakta olmak gerektiğine inanıyorum. Herkesle diyaloğu iyi tutmak gerek. Bütün sivil toplum kuruluşlarıyla da görüşeceğiz."

 

Adaylığınız açıklandığında ne gibi  tepkiler aldınız?

 

Çok güzel tepkiler aldım. Ben bu örgütün çocuğuyum. Çocuklarına sahip çıkacaklarına inanıyorum. Ben örgütüme, delegelerimize güveniyorum.  CHP örgütü ileriyi gören bir örgüttür. Evladına da sahip çıkacaktır.

 

“OLMAZSA BABAMIZIN DÜKKANINDA EKMEK SATARIZ”

 

Belediyede çalışırken istifa ettiniz. Ülkenin işsizlik oranını düşündüğümüzde manevi bir getirisi söz konusu. Ekonomik yaşantınızı nasıl devam ettirmeyi planlıyorsunuz?

 

"Ailemizde üç farklı dükkan var. Lokanta var.  Market var. Oyun salonlarımız var. Bunlarla tekrardan anlaşmaya geçeriz. Babamızın dükkanında ekmek satarız."

 

On yedi mahallenin olduğu Ataşehir’de yalnızca altı muhtarın katıldığını gördük. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?

 

"Diğer muhtarların hemen hemen hepsi arayarak sıkıntılarını bildirdiler. Üç muhtarımız hastaydı, üç muhtarımızın cenazesi vardı. Bu yerel bir yönetim, muhtar olmak kolay iş değil. Onlara bugün kırılma veya üzülme gibi bir durumum söz konusu olamaz. Ölüm-yaşam var. Muhtarlarımız toplumun görünen yüzüdür. Bir hafta sonrasında zaten muhtarlarımızı tek tek ziyaret edeceğiz."

 

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM