Türk Sanat Müziği Himmet Kaya Ataşehir'de Gündem

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi bir yeni etkinliğe imza atıyor. Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan Türk Sanat Müziği korosu için hazırlıklara başlandı. Yaklaşık 30 kursiyere Türk Sanat Müziği eğitimlerini İTÜ Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi mezunu ve aynı zamanda Koro Şefi olan Berk Özçam, Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi’nin Kayışdağı Kurs Merkezindeki konferans salonunda verecektir. 

 

 

Koro çalışmaları Kayışdağı Kurs Merkezindeki konferans salonunda Pazartesi ve Perşembe akşamları 17.30-20.30 saatleri arasında düzenlenecektir. Koro çalışmalarına kanun ,ut ve bendir gibi müzik aletleri ile müzisyenlerde eşlik etmektedir.

 

ALT YAPI SAĞLAM ATILDI

 

Koro çalışmaları konusunda bilgi veren ses eğitmeni Berk ÖZÇAM, koro çalışmalarına yaklaşık 30 kursiyerin katıldığını belirterek eğitim-öğretim yılı sonunda konser programı için çalışmalarına özenle devam ettiklerini söyledi. Uzun yıllardır Halk Eğitimi Merkezinde bu şekilde bir koro çalışmasının olmadığını, bu yıl yapılan çalışmalarla alt yapının çok sağlam atıldığını belirterek uzun yıllar sürecek bir Koro grubu oluşturacaklarını belirtti. Çalışmalarında kendilerine destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Halk Eğitimi Merkezi idarecilerine teşekkür etti.

 

 

“HALKIMIZ SOSYALLEŞSİN’’

 

Kurum Müdürü Saffet YILMAZ’da kurum olarak vatandaşlarımızın okuma-yazma, açık öğretim ortaokul ve lise işlemleri yanında meslek edinmeleri ve sosyalleşmeleri için çok çeşitli kurslar açtıklarını söyleyip Ataşehirli vatandaşlarımızın bu etkinliklerden haberdar olmaları için kurum web sitesinden ve sosyal medyadan kurum çalışmaları hakkında bilgi alabileceklerini belirtti. Ayrıca Türk Sanat Müziği Korosu için kayıtların devam ettiğini ve bu alana ilgi duyan Ataşehirli vatandaşları Koro çalışmalarında yerlerini alabileceklerini ifade etti.