DSC_6442

Cumhuriyet Halk Partisi 98 yaşına girdi.  Partinin yıl dönümü Türkiye genelinde törenlerle kutlanırken Ataşehir’de Cumhuriyet Meydanı’nda CHP’nin kurucu Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Törende CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’nın  çelenk sunumun ardından CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın konuşma yaptı. Yalçın’ın konuşmasında 2023 seçimlerinde iktidar olma yolunda ilerleyen parti olduklarına vurgu yapması dikkat çekti. 

 

 

Kuruluşun ve kurtuluşun partisi sloganıyla 98 yaşına giren ana muhalefet partisi CHP’nin yıl dönümünde Ataşehir’de tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na bırakılan  çelengi CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, CHP Ataşehir Kadın Kolu Başkanı Seval Düzenli, CHP Ataşehir Gençlik Kolu Başkanı Erdi Açıkgül taktim etti. Parti yöneticilerinin ve örgütün yoğun katılımıyla gerçekleşen törene Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Der, Hüseyin Hışman, Kalender Özdemir, Ekrem Köse, Sadık Semih Kayhan, İlhami Yılmaz, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Kudret Aslan ve CHP'li Meclis Üyeleri, Ataşehir Belediyesi birim müdürleri katılım sağladı. 

 

 

 

"Türkİye Cumhurİyetİ ve partİmizİn 98. yılını kutlamanın onur ve kıvancı İÇİNDEYİZ"

 

 

 

 "'HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR' İLKESİNE KARARLILIKLA BAĞLI OLANLARIN PARTİSİDİR"

 

Törende konuşan Celal Yalçın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün ardından gelen büyük şehir kazanımları için saygılarını sundu. Yalçın konuşmasında şu ifadeleri kaydetti: “Cumhuriyet Halk Partimiz’in 98. yıl dönümü kutlu olsun.  CHP, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti, ulusumuzun birliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, 'hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' ilkesine kararlılıkla bağlı olanların partisidir. Cumhuriyetimiz'i demokrasiyle taçlandırarak tüm yurttaşlarımızı kucaklayan ilke ve devrimlerin yol göstericiliğinde hedefine ulaşacaktır. Bu vesileyle büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 'iki büyük eserim' olarak nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti ve partimizin 98. yılını kutlamanın onur ve kıvancı içindeyiz."  

 

 ADALET YÜRÜYÜŞÜ KIVILCIM OLDU

 

"Kuruluştan kurtuluşa bu mücadelede içinde yer alan başta kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor aziz şehitlerimizi minnetle anıyorum. Bundan önce genel başkanlık yapmış İsmet İnönü’sünden Deniz Baykal’ına Altan Öğmen’den Hikmet Çetin’nine ve mevcut Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na ve bu kadrolara, bundan önce emek vermiş tüm kadrolara teşekkürlerimizi, saygılarımızı, minnetlerimizi gönderiyoruz. Adalet  yürüyüşüyle başlattığı kıvılcımla büyük şehirlerin bizlere yolunu açan İstanbul’u Ankara’yı İzmir’i Antalya’yı Mersin’i aldıran ve bize 2023 yılında iktidar yolunun çok uzak olmadığı gösteren Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na da örgütümüz adına buradan saygı ve selamlarımızı iletiyoruz. Yaşasın adalet, yaşasın demokrasi, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.”

 

Törenlerin ardından sosyal medya hesaplarından da partililerin paylaşımları devam etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 98. yıl dönümü için resmi sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Ulusa hizmet yolunda bozulmaz andımız Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracağız. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi, Cumhuriyet Halk Partisi 98 yaşında..."

 

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de paylaşım yapanlar arasındaydı. İlgezdi tören sonrası yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Partimizin 98. kuruluş yıl dönümü nedeniyle CHP Ataşehir İlçe Başkanımız Sayın Celal Yalçın ve örgütümüzle beraber Cumhuriyet Meydanımızda Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak bir kez daha şükranlarımızı ilettik.”